Konferencja Myślę pozytywnie

26 listopada 2018r. o godzinie 15.00 w hali CKiS odbędzie śię konferencja szkoleniowo-informacyjna - Myślę pozytywnie - Edukacja dla Zdrowia Psychicznego - Poświęcona znaczeniu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w całościowym ich rozwoju emocjonalnym, społecznym i intelektualnym.

Konferencja skierowana jest do rodziców, przedstawicieli organów prowadzących szkoły, dyrektorów, nauczycieli.

Kliknij, aby zapisać się na konferencję

W dniu 9 listopada w naszej szkołe miała miejsce uroczy świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się od akademii, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. O godzinie 11.11 w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski-,,Mazurek Dąbrowskiego''. Następnie śpiewaliśmy piesni patriotycznę. Później uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali prace plastyczne, puzzle o tematyce patriotycznej. Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Zobacz galerię zdjęć

12.11.2018 dzień wolny od zajęć

9.11.2018 o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.

W ostatni piątek września przystąpiliśmy do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne na 100%. Utworzyli Oni specjalną Komisję Egzaminacyjną, która przepytywała dorosłych i dzieci.

Wszyscy egzaminowani ucznowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Zajęcia z 4 września 2018r. i 5 września 2018r. zostaną odpracowane w dniach:

22 września (sobota) - zajęcia z wtorku

29 września (sobota) - zajęcia ze środy.

Godziny dydaktyczne zostaną zrealizowane zgodnie z obowiazującym planem zajęć.

W dniu 22 czerwca 2018 roku o godz. 8.45 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny - Pan Robert Jaworski, Sekretarz Gminy i Miasta Chęciny - Pan Paweł Brola, Inspektor ds. Oświaty - Pani Ewa Dąbrowska, Sołtys wsi Siedlce - Pani Jadwiga Szewczyk, Pani Agnieszka Chabik - Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, Pani Dorota Prześlak - Skarbnik Rady Rodziców, a także przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia "Dobra Szkoła" w Siedlcach.

Uroczystość rozpoczęto od zaśpiewania hymnu państwowego, po czym Pani Dyrektor – Agnieszka Kożbiał powitała zaproszonych gości, którzy następnie zabrali głos. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie statuetek Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny za najwyższe średnie ocen w klasie IV, V i VII. Nagrody otrzymali: Krzysztof Kubicki i Jakub Piłat - uczniowie klasy IV, Wiktor Wojsa - uczeń klasy V oraz Katarzyna Iwańska - uczennica klasy VII. Następnie parę słów do kolegów, koleżanek, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły skierował Jakub Skowerski, Przewodniczący Samorzadu Uczniowskiego. Kolejnie wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego w piosence "Już wkrótce wakacje". Po występie rozpoczęła się najprzyjemniejsza część uroczystości, a mianowicie wręczenie nagród najwybitniejszym uczniom. Następnie głos zabrała pani dyrektor życząc wszystkim udanych wakacji. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewano piosenkę "Lato, lato".

Zobacz galerię zdjęć

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawiciela policji, który przybliżył i przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Pan policjant Karol Kosicki z Komisariatu Policji w Chęcinach wygłosił prelekcję na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i podczas wycieczek górskich, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Na zakończenie spotkania pan policjant wręczył dzieciom odblaski.

Rankiem 15 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Pogoda dopisała. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zobaczenia ruin pałacu Krzyżtopór w miejscowości Ujazd. Pani przewodnik opowiedziała nam, że na murach bramy wejściowej z wieżą zegarową, widniej topór, który oznacza herb Ossolińskich, natomiast krzyż jest symbolem katolicyzmu. Rok 1631 utrwalony na bramie wejściowej prawdopodobnie oznacza zakończenie pewnego etapu prac. Po przejściu na główny dziedziniec zamku dowiedzieliśmy się, że po obu stronach znajdowały się pomieszczenia gospodarcze, natomiast na wprost od bramy głównej trzypiętrowy budynek pałacu. Z dziedzińca głównego prześliśmy wzdłuż wysokich ścian pałacu na dziedziniec wewnętrzny. Jako ciekawostkę pani przewodnik powiedziała, że ogromny zamek symbolizowały 4 baszty jako cztery pory roku, 12 wielkich komnat jako miesiące roku, 52 pokoje jako tygodnie w roku oraz 365 okien jako dni w roku. Po pochylni weszliśmy do pomieszczeń stajni. Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się, iż jak głosi legenda Krzyżtopór miał mieć podziemne połączenie z Ossolinem. Właściciele zamków w Ujeździe i Ossolinie, jeździli tym lochem do siebie w gościnę, saniami po specjalnej powierzchni wyłożonej cukrem, który miał imitować lód. Następnie przeszliśmy obok sali jadalnej, która w wieży miała ponoć szklany strop, przez który widać było akwarium z egzotycznymi rybkami. Po zakręconych schodach weszliśmy do sali balowej. Następnie prześliśmy wokół zamku zwracając uwagę na architekturę okresu, w którym został zbudowany zamek.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Sandomierza. Weszliśmy na Bramę Opatowską. Z tej gotyckiej bramy, z platformy widokowej roztacza się piękna panorama miasta i okolicy. Następnie doszliśmy do renesansowego Ratusza. Został on wzniesiony w drugiej połowie XIV wieku. Charakterystycznym elementem pięknej budowli jest herb miasta i zegar słoneczny. W piwnicach znajdowała się niegdyś siedziba kata, dziś pomieszczenia kawiarni. Na początku XVII w. przybudowano od zachodu wieżę z zegarem. Następnie dotarliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, która stanowi system XIV i XV wiecznych piwnic. W nich sandomierscy kupcy składowali towary. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość trasy wynosi łącznie 470 metrów. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Najsłynniejsza z nich mówi o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach. Kolejna głosi, że w lochu zamku ukryte są skarby, schowane za potrójnymi drzwiami. Pierwsze z nich to drzwi żelazne, drugie -dębowe, trzecie -jesionowe. Na pierwszych drzwiach wiszą trzy klucze. Żelazny otwiera żelazne drzwi, srebrny dębowe, złoty zaś jesionowe. Za jesionowymi drzwiami stoją trzy beczki - napełnione złotymi, srebrnymi i miedzianymi monetami. Beczek strzeże jakieś licho. Gasi lampy, śmieje się szatańskim śmiechem. Nikt jeszcze nie przeżył spotkania z piekielnym stróżem skarbów. Ludzie mówią, że bogactwa zgromadzone były kosztem ludzkiej biedy łez i krzywdy. Wtedy dopiero ktoś do nich trafi, kiedy te krzywdy naprawione zostaną. Kolejnym tajemniczym miejscem była „katownia”, w której znajdowały się dyby oraz inne narzędzia tortur, między innymi łoże do rozciągania kości czy kolczaste fotele.

Po wyjściu z podziemi, ku naszemu zdziwieniu, przy Ratuszu udaliśmy sie na dalsze zwiedzanie. Przeszliśmy przez bramę zwaną Uchem Igielnym, aby przejść do egzotycznego Wąwozu Królowej Jadwigi. Podziwialiśmy jego lessową struktórę nasyconą roślinnością. Po pysznym obiedzie zwiedzaliśmy kościoły, otoczenie zamku, zaułki. Urzekały nas wiekowe budowle i strzeliste wieże kościołów. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, odpoczywaliśmy na Starym Rynku, wpatrując się w renesansowe kamienice. Nistrudzeni wędrowcy, w katedrze Narodzenia Najświętszej Mari Panny, poznali jego ciekawą historię. Zobaczyli znajdujące się obrazy (jest ich 12), które przedstawiają każdy miesiąc.

Wycieczka była dotykiem historii i architektury z różnych epok. Powrót zakończył się dla nas szczęśliwie. Zadowoleni z wycieczki i pełni pozytywnych odczuć powróciliśmy do domu.

Zobacz galerię zdjęć

11 czerwca - dzień wolny od zajęć dydaktyczno- opiekuńczych

10 czerwca na terenie szkoły odbywał się Festyn rodzinny. Dzięki pięknej pogodzie i wielu atrakcjom przygotowanym dla dzieci i młodzieży oraz starszych osób niedzielna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14.00 Mszą Świętą. Po mszy przybyłych gości powitała pani dyrektor Agnieszka Koźbiał i pani Katarzyna Pierzak, Prezez Stowarzyszenia "Dobra Szkoła".

W tym roku Stowarzyszenie obchodziło 10- lecie swojej działalności. Dla najbardziej działający członków Pani Prezes Stowarzyszenia ufundowała pamiątkowe statuetki. Również bardzo ważnym punktem festynu było otwarcie nowowybudowanej siłowni zewnętrznej. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał pan Robert Jaworski- Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, pani Jadwiga Szewczyk- Sołtys wsi Siedlce oraz pani Katarzyna Pierzak- prezes Stowarzyszenia "Dobra Szkoła" w Siedlcach.

Podczas festynu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wesołych i pełnych humoru grach, zabawach, konkursach. Można było skorzystać z wielu innych atrakcji zorganizowanych na ten dzień, między innymi dmuchanych zamków, stoisk z lodami i różnymi smakołykami, stoisk z zabawkami oraz niesamowitego bigosu i żurku.

W trakcie trwania uroczystości przeprowadzono Turniej Szachowy o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny. Osobom, które stanęły na podium, wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobny upominek. Fundatorem pucharów był Robert Jaworski, Burmistrz Gminuy i Miasta Chęciny. Gdy uczestnicy turnieju głowili się nad szachownicami uczniowie klasy II i III wystawiali inscenizację bajki "Czerwony Kapturek". Dzieci z oddziału przedszkolnego zatańczyli taniec z chustkami. Klasy starsze zatańczyły taniec z szarfami oraz do piosenki "Waka, waka". Były również piosenki w wykonaniu uczennic: Wiktorii Fryt, Anny Mularczyk i Mai Iwańskiej oraz występ Zespołu Tanecznego Flow. Do tańca przygrywał zespół Lover Dance.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowanli i świetnie się bawili podczas festyn, a także oczywiście Wam - gościom, którzy przybyliście na naszą uroczystość. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie. Do zobaczenia.

Zobacz galerię zdjęć

6 czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka i Sportu. Pogoda sprzyjała, więc dzieciaki szalały na całego. Było malowanie buziek, były atrakcje sportowe, basen. Oprócz zabaw była pyszna pizza. Dzień pełen rozrywki i śmiechu.

Życzymy Wam dzieciaki

śmiechu w domu

i lodów w niedzielę,

i przyjaciół wspaniałych,

i prezentów wiele.

Zobacz galerię zdjęć

W dniu 1.06.2018 r. (piątek) o godzinie 15:00 na Rynku Górnym w Chęcinach odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej, pn. "Piosenka jest dobra na wszystko". Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów ze szkół Gminy i Miasta Chęciny. Patronat nad wydarzeniem objął Robert Jaworski, Burmistz Gminy i Miasta Chęciny.

Z naszej szkoły udział wzięły uczennice klasy II i III, Anna Mularczyk i Aurelia Chabik. Ania zaśpiewała piosenę pt. "Na ramieniu wróżka", a Aurelka "A ja wolę moją mamę". Dziewczynkom gratulujemy występu.

Zobacz galerię zdjęć

W dniu 25.05.2018 r. (piątek) o godzinie 11:00 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji dnia Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Koźbiał dziękując wszystkim za przybycie oraz zapraszając na obejrzenie spektaklu "Kot w butach" w wykonaniu klas IV - VII. Kolejnym punktem akademii był występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie oprócz wierszów i piosenek dla mam i tatusiów wykonali taniec z chustkami, który wywołał wielką burzę braw. Następnie wiersze i piosenki w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość wykonali uczniowie klasy II i III. Po części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Zobacz galerię zdjęć

25 maja (piątek) o godz. 11:00 akademia z okazji Dnia Mamy.
Serdecznie zapraszamy.

22 maja (wtorek) o godz. 17:00 spotkanie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.

W czwartek 17 maja uczniowie klasy IV, V i VII pod opieką p. Agaty Stępień i p. Iwony Łataś, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wolicy, obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. "Telefon".

Aktorzy krakowskiego teatru przygotowali przedstawienie, które poruszało problem nadużywania korzystania z telefonu komórkowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Następnie została przeprowadzona z uczniami rozmowa na w/w temat.

Zobacz galerię zdjęć

W dniu 16.05.2018 r. (środa) o godzinie 9:00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach odbył się gminny konkurs dla chętnych uczniów klas I-III pt. "Kocham Cię Mamo". Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły i promowanie u uczniów właściwych zachowań społecznych i emocjonalnych poprzez uczczenie ważnego święta. Ponadto upowszechnienie inicjatyw twórczych oraz stworzenie możliwości prezentacji muzykalnych umiejętności dzieci.

W konkursie wzięły udział cztery szkoły z terenu miasta i gminy Chęciny, tj. SP w Polichnie, SP w Bolminie, SP w Chęcinach oraz PSP w Siedlcach w roli organizatora konkursu. W konkursie uczestniczyło 12 dzieci. W jury zasiadły: p. Stanisława Żądecka, p. Mirosława Zapała oraz p. Agnieszka Januszek. Wykonawcy oceniani byli pod względem muzykalności, warunków głosowych, estetyki wykonania, a także wrażeń artystycznych.

Pierwsze miejsce uzyskała uczennica Szkoły Podstawowej w Polichnie - Gabriela Polit. Wyróżnienia zostały przydzielone uczennicom ze szkoły w Siedlcach Wiktorii Fryt i Annie Mularczyk oraz ze szkoły w Polichnie Zuzannie Malaczyk. Za miejsce I przyznano nagrodę w postaci pucharu, a za wyróżnienia nagrody książkowe.

Idea konkursu zostanie realizowana w przyszłych latach. Twórcami i współorganizatorami konkursu były: pani Ewelina Gajda i pani Grażyna Borek.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy sukcesów i zapraszamy za rok.

Zobacz galerię zdjęć

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski.
W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.
1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 Maja - Święto Konstytucji 3 maja z 1791 roku.

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV, V i VII pod kierunkiem p. Katarzyny Bartkiewicz i p. Doroty Świebody bliżej przedstawiły nam to Święto.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie Jakub Skowerski, w roli dziadka, opowiadał dlaczego została wprowadzona w Polsce Konstytucja. Mówił również, że została ona zatwierdzona przez Sejm Czteroletni. Przypomniał także, że głównymi autorami Ustawy Rządowej, bo taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj. Uczniowie również wspomnieli, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Obowiązywała tylko 15 miesięcy. Na dłużej nie pozwoliła Rosja, która już w roku 1793 dokonała drugiego rozbioru Polski.

Nie zabrakło również patriotycznych pieśni oraz akcentów symbolicznych: Biało - Czerwonej Flagi, Godła oraz Konstytucji 3 Maja.

Zobacz galerię zdjęć

1.05.2018 - 3.05.2018 Święta Majowe

4.05.2018 - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Akcja "Sprzątanie świata"

We wtorek 24 kwietnia, uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Wszyscy wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Uczniowie sprzątali porzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu zostało zebrane wiele worków pełnych odpadów.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Zobacz galerię zdjęć

11.04.2018 o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.

29.03.2018 - 3.04.2018 wiosenna przerwa świąteczna

Pedagog szkolny


przyjmuje
poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 9.00 - 12.00
środa, czwartek w godzinach 11.00 - 14.00

IX Gminny Konkurs Historyczny

15 marca 2018 roku odbył się w Chęcińskiej "Niemczówce" konkurs historyczny dla uczniów szkól podstawowych gminy Chęciny zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Historii.

Z naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Bartkiewicz udział wzięły uczennice klasy VII: Marysia i Wiktoria Misztal.

Gratulujemu dziewczynkom zajęcia 4 miejsca oraz życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

Zobacz fotolerację na stronie Gminy i Miasta Chęciny

I miejsce Wiktora Wojsa

II miejsce Kasi Iwańskiej

W dniu 14 marca 2018 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem Turnieju był Urząd Gminy i Miasta Chęciny przy udziale Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chęcinach. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Z naszej szkoły w turnieju udział wzięli uczniowie klasy V: Aleksander Cesarz, Dominik Rędzia i Wiktor Wojsa oraz klasy VII: Katarzyna Iwańska, Jakub Skowerski i Szymon Suder.

Gratulujemy Wiktorowi Wojsa za zajęcie I miejsca w kategorii Szkoły podstawowe klasy I - VI oraz Katarzynie Iwańskiej za zajęcie II miejsca w kategorii Szkoły podstawowe klasy VII i II, III gimnazjum.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz fotolerację na stronie Gminy i Miasta Chęciny

V Gminny Turniej Gier i Zabaw Logicznych

w Chęcinach

13 marca 2018 roku odbył się w CKiS w Chęcinach konkurs matematyczny dla uczniów szkól podstawowych gminy Chęciny zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Matematyki. Celem turnieju było doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, formułowania wniosków, współpracy w grupie. W turnieju wzięło udział 11 trzyosobowych drużyny ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Uczniowie mieli za zadanie ułożenie tangramu oraz rozwiązanie krzyżówki i 12 zadań logicznych.

Z naszej szkoły pod opieką pani Iwony Łataś udział wzięli uczniowie klasy V: Aleksander Cesarz, Leon Kozak i Dominik Rędzia. Gratulujemu chłopcom zajęcia 4 miejsca oraz życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

Zobacz fotolerację na stronie Gminy i Miasta Chęciny

8 marca obchodzimy Dzień kobiet. W tym dniu również nie zabrakło życzeń i prezentów dla dziewczynek i pań z naszej szkoły.

Dziewczynki od kolegów dostały jakiś miły podarunek. Panie nauczycielki od chłopców otrzymały pachnące kwiaty i własnoręcznie przygotowane muffinki. O życzeniach i słodkim upominku nie zapomniał także Przewodniczący Rady Rodziców pan Andtrzej Iwański, który wręczył dziewczynkom upominek, a wszystkim paniom pyszne czekoladki. To był bardzo sympatyczny dzień.

Zabawa karnawałowo - walentynkowa.

Zobacz galerię zdjęć

7 lutego w CKiS w Chęcinach odbyły się warsztaty matematyczne „Origami” z inicjatywy Zespołu Nauczycieli Matematyki Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy i Miasta Chęciny. W zajęciach pod opieką p. Iwony Łataś uczestniczyli uczniowie klasy V: Aleksander Cesarz, Dominik Redzia i Wiktor Wojsa. Zajęcia nie tylko przybliżyły dzieciom tajniki sztuki składania papieru oraz nauki, jaką jest geometria, ale także zachęciły do samodzielnego logicznego myślenia i koncentracji. Warsztay mobilizują uczestników do rozwijania sprawności manualnych i twórczych oraz ćwiczenia wyobraźni przestrzennej. Uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach podzielą się nowo nabytymi umiejętnościami z koleżankami i kolegami ze szkoły.

Zobacz galerię zdjęć

19 stycznia uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Mirosławy Zapały, p. Anny Wojsa i p. Eweliny Gajdy przygotowały wspaniałą uroczystość.

Najpierw wystąpiły przedszkolaki, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zatańczyły również krótki układ choreograficzny do piosenki "Klap, klap song". Następnie dzieci z klasy II i III przeniosły swoich dziadków w magiczny świat bajki, przedstawiły im spektakl pt.: „Czerwony Kapturek”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występ swoich wnucząt, a na ich twarzach można było dostrzec dumę oraz radość.

Po części artystycznej dzieci obdarowały przybyłych gości samodzielnie wykonanymi prezentami. Życzenia złożyła także dyrektor szkoły – pani Agnieszka Koźbiał, która podziękowała babciom i dziadkom za trud wkładany w wychowanie i rozwój wnucząt. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wielu pięknych chwil w życiu.

Zobacz galerię zdjęćDnia 8 stycznia 2018 roku (poniedziałek) uczniów naszej szkoły odwiedziły wolontariuszki z Chin i Indii. Dziewczyny opowiedziały nam wiele ciekawych historii oraz pokazały mnóstwo przydatnych informacji o krajach z których pochodzą, ich kulturze i języku. Nasi uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego w przydatny sposób. Tym samym uświadomili sobie fakt, jak ważna jest nauka języków obcych. Uczniowie serdecznie podziękowali wolontariuszkom z AIESEC za wizytę i za wspólnie spędzone chwile. Mamy nadzieję, że dziewczyny wrócą do swoich krajów z miłymi wspomieniami o naszej szkole.

23.12.2017r. - 1.01.2018r. - zimowa przerwa świąteczna

22.12.2017r. (piątek) - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno - opiekuńczych;

21 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach w pięknej scenerii uczniowie pod kierunkiem nauczycielek p. A. Mistachowicz i p. I. Łataś wystawili jasełka pt. "Maleńka Miłość zbawi świat".

Po krótkim przemówieniu Dyrektora Szkoły pani Agnieszki Koźbiał wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście mogli obejrzeć jak tradycyjna polska rodzina przygotowuje się do świąt. Dowiedzieć się, jakie tradycje panują w domach, na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowań do Wigilii. Jak ważne jest puste miejsce przy stole i zgoda w rodzinie oraz wspólne szykowanie wieczerzy. Kiedy niespodziewanie zjawia się Anioł Gabriel, który zwiastuje cud narodzin Zbawiciela, akcja przedstawienia przenosi się do Nazaretu. Maryja wraz z Józefem znajdują miejsce w Betlejem w stajence, gdzie rodzi się Jezus. Do żłóbka oddać pokłon Jezusowi przychodzą pasterze, aniołowie i Trzej Królowie. Do stajenki przybywa również współczesna polska rodzina, by ofiarować maleńkiemu Jezusowi najpiękniejsze dary: swoją pracę, naukę, troski i nadzieje oraz swoją miłość. Dla Narodzonego Jezuska zatańczyły także anioły. Taniec aniołów wywarł na wszystkich duże wrażenie. Przez całe przedstawienie brzmiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Po przedstawieniu do zgromadzonych kilka ciepłych słów skierowali pan Robert Jaworski Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny oraz pani Jadwiga Szewczyk Sołtys wsi. Na koniec głos zabrała pani Dyrektor PSP Siedlce, która podziękował organizatorkom szkolnej uroczystości, nauczycielom i młodym aktorom oraz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Na zakończenie Jasełek wszyscy zaśpiewali polską kolędę "Wśród nocnej ciszy...".

opr. p. Iwona Łataś

7 grudnia naszą szkołę odwiedził cyrk Heca. Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, tresury zwierząt, akrobatyki, jazdy na monocyklu i mini rowerku. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Najbardziej odważni trzymali na swoich rękach i szyi węża.

Wszyscy i dzieci, i dorośli bawiliśmy się świetnie.

Zobacz galerię zdjęć

6 grudnia, jak co roku, do naszej szkoły przbył miły gość z zimnej Laponi. Święty Mikołaj przyjechał z workiem pełnym prezentów dla każdego. Uczniowie naszej szkoły oraz dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły w zamian za upominki zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz tańczyli. Mikołaj w zamian za prezenty otrzymał laurki przygotowane przez uczniów.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Zobacz galerię zdjęć

W ramach wolontariatu w dniu 4.12.2017r. uczniowie klasy V i VII: Katarzyna Iwańska, Maria Misztal, Wiktoria Misztal, Filip Suder, Szymon Suder, Jakub Skowerski, Maria Domagała, Julia Gabryś, Zuzanna Cesarz i Aleksander Cesarz pod opieką p. Agaty Stępień i Doroty Świebody sortowali żywność w Kieleckim Banku Żywonści.

Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w akcję, by posortowane produkty mogły trafić na święta do najuboższych rodzin, osób samotnych, dzieci z domów dziecka, chorych i bezdomnych.

Działania takie uczą empatii i wrażliwości na drugiego człowieka.

Zobacz galerię zdjęć

W dniach 13.11 i 24.11.2017r. nasza szkoła włączyła się w akcję zbiórki rzeczy dla domu dziecka w Nagłowicach.

Społeczność szkolna przekazała odzież, zabawki, pomoce szkolne na ręce OSP w Chęcinach. Następnie zebrane datki zostały zawiezione przez strażaków do Nagłowic.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali wielkie serce i przyłączyli się do zbiórki.

W czwartek 30 listopada uczniowie klasy V i VII pod opieką p. Katarzyny Nowak i p. Iwony Łataś, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wolicy, obejrzeli spektakl profilaktyczny.

Aktorzy krakowskiego teatru przygotowali przedstawienie, które poruszało problem cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Następnie została przeprowadzona z uczniami rozmowa na w/w temat.

W środę 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Koźbiał. Powiedziała kilka słów o dniu św. Andrzeja oraz życzyła wszystkim udanego wieczoru andrzejowego i dobrej zabawy.

Pierwszym punktem wieczoru andrzejowego, był konkurs Piosenki Ludowej, który poprowadziła p. Iwona Łataś. Przedszkolaki oraz uczniowie klas II, III i IV śpiewali znane polskie piosenki ludowe i biesiadne. Dzieci z przedszkola zaśpiewały "Poleczkę" oraz "Miała baba koguta". Uczniowie klasy II: Wiktoria Fryt, Anna Mularczyk, Nikola Wojsa, Aleksandr Blaganravov wykonali utwór "Takiego Janicka", Lena Cebula "Siedlecczonka jo se", a Julia Cielibała oraz Eliza Kasza "Ze szczytu Łysej Góry". Uczniowie klasy III zaśpiewali piosenkę "Lipka", a Anna Staniak, uczennica klasy IV, "Czerwone jagody". Jury w składzie: p. Stanisława Żądecka, p. Ewelina Gajda oraz Jakub Skowerski uznali, że wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na pierwsze miejsce. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a wszyscy uczestnicy konkursu nagrody.

Kolejnym punktem wieczoru, była dyskoteka andrzejkowa. Poprowadziła ją Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. Uczniowie przy dobrej muzyce bawili się świetnie. W trakcie zabawy każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał na wróżby. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie oraz horoskop. Na każdego uczestnika czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie zabawy wszyscy próbowali wrzucić symboliczny grosik do miski z wodą, po to, aby wszystkie przepowiednie wieczoru andrzejkowego się spełniły.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość może się spełni.

Zobacz galerię zdjęć

opr. p. Iwona Łataś

W dniu 15.11.2017r. Dominik Rędzia - uczeń klasy V oraz Filip Suder - uczeń klasy VII, reprezentowali naszą szkołę w IV Przeglądzie Recytatorskim "Umiłowana Ojczyzna". Konkurs został zorganizowany przez Klub Wojskowy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczestnicy recytowali utwory o tematyce wojskowej lub patriotycznej.

Dominik Rędzia zaprezentował wiersz Artura Oppmana "Orlątko", a Filip Suder - utwór Tadeusza Borowskiego "Powrócą żołnierze z pobojowisk". Jury oceniając wykonawców brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszym uczniom gratulujemy występów oraz dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Szczególne wyrazy uznania należą się Filipowi Suderowi, który w przeglądzie zajął wysokie 5 miejsce ( na 42 uczestników w kategorii wiekowej 10 - 12 lat).

Chłopcom życzymy dalszych sukcesów.

opr. p. Dorota Świeboda

10 listopada w naszej szkole odbył się spektakl w formie teatrzyku kukiełkowego pt.: "Królowa Śniegu". Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas II - VII oraz przedszkolaki. Podczas oglądania spektaklu dzieci przeżywały zaginięcie Kaya, pomagały Gerdzie szukać swojego przyjaciela. A w ostatnich scenach zobaczyli siłę miłość, która może skruszyć największy lód. Dzięki baśniom Hansa Christana Andersena dzieci poznają świat wartości oraz uczą sie dobra.

20.11.2017r. (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie sie spotkanie z rodzicami

6 listopada odbyła się pogadanka z policjantem. Dotyczyła ona stosowania przemocy wśród rówieśników oraz złych zachowań dzieci, które niosą za sobą konsekwencje kary. Pan policjant mówił o tym, że każdy kto się dopuszcza takich czynów jest złym człowiekiem i zasługuje na karę. Osoby, które doświadczyły przemocy, są jej ofiarami mogą liczyć na pomoc policjantów.

01.11.2017r. Wszystkich Świetych
02.11.2017r. - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Czy nastolatek wie kim chce zostać w przyszłości?

Rodzicu! Odwiedź stronę www.ore.edu.pl i pomóż swojemu dziecku obradź najlepszą ścieżkę kariery.

16.10.2017 (poniedziałek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Co było nam obce, będzie nam znane.

Bo nauczyciel jest kapitanem,

Co na okręcie dookoła świata,

Płynie wraz z nami przez szkolne lata.


13.10.2017r. uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła p. dyrektor – Agnieszka Koźbiał. Życzyła nauczycielom dużo radości z wykonywanej pracy, wiele cierpliwości oraz wytrwałości.

Uczniowie klas II, III, IV i V dla nauczycieli przygotowali program artystyczny, w którym przekazali im najlepsze życzenia zabarwione dużą dawką humoru. Dzieci do występu zostały przygotowane przez p. Ewelinę Gajdę i p. Iwonę Łataś. Program artystyczny zakończyli uczniowie klasy VII wykonując układ tanecznym do piosenki "Waka, waka" przygotowany przez p. Katarzynę Nowak.

W tym uroczystym dniu nie mogło również zabraknąć życzeń od prezes Stowarzyszenia „Dobra Szkoła” – p. Katarzyny Pierzak oraz od przedstawiciela Rady Rodziców – p. Andrzeja Iwańskiego. Uroczystość swoją obecnością uświetniły emerytowane nauczycielki naszej szkoły, które wręczyły wszystkim słodką niespodziankę. Ponadto każdy nauczyciel otrzymał symboliczną różę. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Zobacz galerię zdjęć

opr. p. Iwona Łataś

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W przeddzień swojego święta chłopcy otrzymali od dziewczynek z naszej szkoły drobne upominki. A we wtorek, 3 pażdziernika, chłopcy dostali miły upominek przygotowany przez Radę Rodziców.

29 września w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Wśród uczniów klas 4 – 6 zostali wybrani egzaminatorzy: Jakub Skowerski, Zuzanna Cesarz, Dominik Rędzia i Aleksander Cesarz. To oni sprawdzali uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Chętni mogli zdawać egzamin w specjalnie przeznaczonej do tego sali egzaminacyjnej. Wszyscy, którzy zdali egzamin dostawali legitymację eksperta tabliczki mnożenia i słodki upominek. Dla tych, którym się nie powiodło przygotowana była nagroda pocieszenia również w formie słodkiego upominku.

Ten dzień to świetna okazja, aby przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji w przyszłym roku.

Organizatorzy: Iwona Łataś, Ewelina Gajda

Zobacz galerię zdjęć

Wycieczka do Zagnańska i Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach.

Zobacz galerię zdjęć

18.09.2017r. o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

WITAJ SZKOŁO !

Pod takim hasłem przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała p. Dyrektor Agnieszka Koźbiał. Przywitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie uczniów naszej szkoły. Przedstawiła nauczycieli oraz spomniała, że w nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Siedlcach będzie oddział przedszkolny oraz klasy II – VII. Zgodnie z reformą oświaty w klasie czwartej i siódmej będzie wdrażana nowa podstawa programowa.

Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły, Pani Sołtys, przedstawiciela Rady Rodziców oraz Pani Prezes Stowarzyszenia "Dobra Szkoła" w Siedlcach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.

Pomóż wygrać plenerową siłownię

Zobacz fotorelację z zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Zobacz fotorelację z festynu rodzinnego

Z okazji Dnia Dziecka 31 maja uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę. Najpierw dzieci zwiedziły budynek Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, gdzie mogły nie tylko obejrzeć wozy strażackie z całym wyposażeniem, ale również przyjrzeć się pracy strażaków. Potem pojechaliśmy na basen „Koral” w Morawicy, gdzie dzieci przez całą godzinę mogły zażywać wspaniałej zabawy kąpielowej. Za zorganizowanie tych atrakcji uczniowie podziękowali panu Andrzejowi Iwańskiemu, który sprawił dzieciom dużo radości z okazji ich święta.

Zobacz galerię zdjęć

28 maja na Rynku Górnym w Chęcinach odbył się IX Festiwal Piosenki Dziecięcej Chęciny 2017 "Piosenka jest dobra na wszystko". Z naszej szkoły udział wzięły uczennice klasy I: Wiktoria Fryt i Anna Mularczyk oraz uczennica klasy III Roksana Wilk. Do konkursu dziewczynki przygotowały: pani Anna Wojsa i pani Ewelina Gajda. Dzewczynkom gratulujemy występu.

26 maja to dzień szczególny. W tym dniu wszyscy, i ci mali, i ci więksi, dziękują swoim mamom za najpiękniejszy dar – życie. Również uczniowie naszej szkoły wyrazili wdzięczność i złożyli wszystkim Mamom piękne życzenia, prezentując program słowno-muzyczny pod kierunkiem p. M. Chrabąszcz, p. E. Gajdy i p. A. Wojsy. Uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy zakończył żywiołowy taniec do utworu „Chocolate choco choco” w wykonaniu klas I – III. Nie zabrakło gromkich braw i łez wzruszenia. Uczniowie wręczyli również swoim drogim Mamom własnoręcznie wykonane, drobne upominki.

Wszystkim Mamom życzymy 100 lat życia, uśmiechu na co dzień oraz duuuuużo…. cierpliwości!!

Zobacz galerię zdjęć

W dniu 26.05.2017 r. odbył się z okazji „Dnia Matki” I Turniej Szachowy, oraz I Turniej Warcabowy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

Do turnieju szachowego zgłosiło się dwunastu zawodników, natomiast do warcabowego sześcioro. Wszytkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wyniki Turnieju Warcabowego oraz ilość zdobytych punktów.

Wyniki Turnieju Szachowego oraz ilość zdobytych punktów.

Zobacz galerię zdjęć

9 maja odbył się w CKiS w Chęcinach konkurs matematyczny dla uczniów szkól podstawowych gminy Chęciny zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Matematyki. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny Pan Robert Jaworski oraz dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pani Elżbieta Dudek.

Celem turnieju było doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, formułowania wniosków, współpracy w grupie. W turnieju wzięło udział po troje uczniów z 9 szkół podstawowych naszej gminy. Mięli za zadanie ułożenie dwóch wzorów tangramu oraz rozwiązanie 12 zadań logicznych. Uczniowie z naszej szkoły zajęli piąte miejsce. Gratulujemy Katarzynie Iwańskiej, Jakubowi Skowerskiemu i Wiktorowi Wojsa.

GRATULACJE!

Zebraliśmy 21 kg baterii

Zobacz fotorlację z montażu słowno-muzyczego z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Kostytucji 3 Maja.

28 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Wolicy odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie pod hasłem ,,MAŁY MISTRZ WIEDZY O GMINIE I MIEŚCIE CHĘCINY”. Konkurs skierowany był do uczniów trzecich klas edukacji wczesnoszkolnej.

Do testu pisemnego składającego się z 23 pytań przystąpiło 17 uczniów ze szkół gminy Chęciny: SP w Tokarni, SP w Chęcinach, SP w Łukowej, SP w Bolminie, SP w Polichnie, SP w Starochęcinach, SP w Wolicy, PSP w Siedlcach. Uczniów do konkursu przygotowali ich wychowawcy.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Piłat pod kierunkiem pani Eweliny Gajdy. Uczniowi gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 26 kwietnia w szkole Podstawowej w Wolicy odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który skierowany był do uczniów klas 4 - 6. W konkursie wzięli udział uczniowie z SP Bolmin, SP Chęciny, SP Łukowa, SP Polichno, SP Siedlce, SP Starochęciny, SP Tokarnia i SP Wolica.

Z naszej szkoły udział wzięły uczennice klasy IV: Marysia Domagała i Julia Gabryś. Dziewczynki miały za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać test składający się z 60 pytań. Tematem przewodnim testu było Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - jego historia, kultura, tradycja, literatura oraz życie codzienne.

WARSZTY EDUKACYJNE

25.04.2017R.

W tym dniu uczniowie kl. IV i VI pod opieką p. Agaty Stępień i Doroty Świebody wzięli udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w ramach projektu pn. „Warsztaty edukacyjne Ekodzieciaki – edukacja od najmłodszych lat ”.

Dzieci mogły przeprowadzać podstawowe eksperymenty naukowe (np. badały glebę, wykonały karmnik dla ptaków, zapoznały się z domowym sposobem produkcji papieru), poznawały gatunki lokalnej flory i fauny, analizowały poszczególne elementy środowiska naturalnego.

Dzieci wzięły udział w bloku składającym się z trzech tematów:

„Recykling – to się opłaca”

„Ciepło-cieplej – dlaczego klimat się zmienia?”

„Gleba – żywiciel przyrody”.

W trakcie warsztatów grupa miała zapewniony poczęstunek w postaci napojów i zdrowych przekąsek.

W ramach udziału w projekcie, uczniowie mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy znajdującej się w  Centrum Nauki, co stanowiło dodatkową atrakcję naszej wycieczki.

opr. p. Dorota Świeboda

Zobacz galerię zdjęć

3.04.2017 r. (poniedziałek) dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

W dniu 28 marca 2017 r. w CKiS w Chęcinach odbyły się warsztaty matematyczne „Bryły bez kleju” z inicjatywy Zespołu Nauczycieli Matematyki Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy i Miasta Chęciny.

Z naszej szkoły pod opieką pani Iwony Łataś w zajęciach udział wzięli uczniowie klasy szóstej: Wiktoria Misztal, Jakub Skowerski i Szymon Suder. Ze specjalnie opracowanych siatek, składali oni z papieru bryły o skomplikowanych kształtach, nie używając kleju ani innych łączników. Doskonalili w ten sposób zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach podzielą się nowo nabytymi umiejętnościami z koleżankami i kolegami ze szkoły.

21 marca jest Pierwszym Dniem Wiosny. W tym roku w naszej szkole wiosnę witaliśmy 23 marca. Ten dzień obchodziliśmy bardzo wyjątkowo. Mimo niesprzyjającej aury nasze humory były wyśmienite.

Uroczystość rozpoczęlismy od konkursu na Miss Wiosny. Jury w składzie p. dyrektor Elżbieta Ciepluch i p. prezes Katarzyna Pierzak ogłosiło, że wszystkie Panie Wiosny, otrzymały pierwsze miejsca. W nagrodę kandydatki otrzymały drobny upominek, a uczennice klas II - VI dodatkowo dzień bez pytania. Następnie przeszliśmy do zabaw wiosennych. Były zagadki i kalambury przygotowane przez p. Iwonę Łataś. Wszyscy uczniowie wzorowo zdali egzamin ze znajomości wiadomości o wiośnie. Mamy nadzieję, że wiosna wkrótce zapuka do drzwi naszej szkoły.

Długo czekaliśmy. 28 marca wiosna przyszła do naszej szkoły. Aby powitać wiosnę, a pożegnać zimę uczniowie klas 0 - III pod opieką nauczycieli wyruszyli nad pobliską rzekę z kolorowymi gaikami, symbolem wiosny. Jesteśmy pewni, że wiosna już zostanie z nami na dłużej.

opr. p. Iwona Łataś

Zobacz galerię zdjęć

22 marca 2017r Wiktor Wojsa, Wiktoria Misztal i Kasia Iwańska wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gratulujemy Wiktorowi Wojsa za zajęcie pierwszego miejsca.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

15.03.2017r. o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Jak co roku w naszej szkole 8 marca jest obchodzony bardzo uroczyscie. Podczas apelu szczęścia, uśmiechu, dużo radości i wiele innych ciepłych słów życzył Przewodniczący Rady Rodziców, pan Andrzej Iwański, wszystkim dziewczynkom i paniom z okazji ich święta. Chłopcy również nie zapomnięli o swoich koleżankach i paniach obdarowując je słodkimi upominkami.

Dnia 26 stycznia 2017r odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa, którą poprowadziła p. Dorota Świeboda, a jej niezastąpionym pomocnikiem był uczeń klasy VI – Jakub Skowerski.

Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi serpentynami i balonami zachęcała do zabawy. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach. W szkole zaroiło się od spidermanów, wróżek, księżniczki i innych bajkowych postaci. Wszyscy bawili się znakomicie. Dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych (np. zbijanie balona, rzut do celu, taniec z balonem). Najmłodsi mogli wykazać się znajomością bajek. Nie zabrakło oczywiście korowodów, kółeczek i tańców w parach. Chwilę odpoczynku zapewnił słodki odpoczynek.

Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli do piosenki „Chocolate choco choco”. Dzieci do zabawy zaprosiła p. Dorota Świeboda. Taniec wywołał wiele pozytywnych emocji i był doskonałym zwieńczeniem imprezy. Wszyscy wrócili do domów w świetnych humorach!!

Zobacz galerię zdjęć

Od wielu lat w kalendarz uroczystości szkolnych wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. W PSP w Siedlcach w tym roku uroczysta akademia odbyła się 20 stycznia. Uczniowie podziękowali swoim dziadkom za miłość i serce pięknym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Anny Wojsy, p. Eweliny Gajdy, p. Iwony Łataś i p. Małgorzaty Chrabąszcz.

Wśród zgromadzonych na widowni babć i dziadków nie zabrakło łez wzruszenia oraz radości, kiedy ich wnuki prezentowały swoje zdolności aktorskie. A naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć.

Tę szczególną uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Ciepluch witając licznie przybyłych gości. Wszystkim babciom i dziadkom przekazała najszczersze życzenia, podziękowała za przybycie i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w montarzu słowno - muzycznym. Następnie uczniowie klasy I i II w przedstawieniu „12 miesięcy dla Babci i Dziadka”. Dzieci przebrane za poszczególne miesiące mówiły wierszyki i zaśpiewały piosenkę. Później uczniowie klasy III oraz dziewczynki z klasy IV wystąpiły w inscenizacji „Bałwanek i jego goście". Gorące oklaski otrzymali Maria Misztal i Jakub Skowerski, wcielając się w postać Babci i Dziadka. Uczniowie klasy VI rozbawili wszystkich tańcem do piosenki „Orkiestry dęte”.

Po życzeniach wnuki obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

Zobacz galerię zdjęć

W dniu 19.01.2017r. uczniów PSP w Siedlcach spotkała niespodzianka. Mieli oni możliwość przymierzyć hełm wojskowy, maskę przeciwgazową oraz obejrzeć karabin. Naszą szkołę odwiedzili bowiem żołnierze z Bukówki, przygotowujący się do zagranicznych misji. Dzieci były bardzo podekscytowane i z przyjemnością pozowały do zdjęć z żołnierzami. Chłopcy mogli się pochwalić sprawnością fizyczną, a dziewczynki przyglądały się z podziwem wojskowym. Przecież nie bez kozery mówimy: „Za mundurem panny sznurem”.

opr. p. Dorota Świeboda

Zobacz galerię zdjęć

W dniu 13 stycznia (piątek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach gościliśmy dwie wolontariuszki AIESEC. Melody z Chin i Anel z Peru. Poprowadziły one warsztaty w języku angielskim, podczas zajęć uczniowie mogli bardzo dużo dowiedzieć się o Chinach i Peru. Dzieciom bardzo podobała się prezentacja wolontariuszek i wręcz „chłonęły” każdą nową informację. Taka forma zajęć były wspaniałą okazją do szlifowania języka angielskiego poprzez bezpośredni kontakt z językiem obcym. Uczniowie mieli również możliwość nauczenia i się kilku słówek w języku chińskim i hiszpańskim. Wizyta wolontariuszek była dla nas niezwykłym przeżyciem, jesteśmy bardzo zadowoleni, iż mogliśmy wziąć udział w takim wspaniałym wydarzeniu.

Zobacz galerię zdjęć

12 stycznia naszą szkołę odwiedził wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wspomogli ten szczytny cel. W zamian za datki otrzymali czerwone serduszka akcji WOŚP.

W niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wprowadziło nas w tym roku wyjątkowe przedstawienie.

Dnia 21 grudnia uczniowie klas IV i VI wystąpili przed licznie zebrana publicznością. Tradycyjne jasełka przedstawione współczesnym językiem zostały uświetnione licznymi kolędami, pastorałkami i wspaniałymi strojami. Uroku inscenizacji dodały trzy małe aniołki: czteroletnie dziewczynki uczęszczjące do oddziału przedszkolnego, które z wielkim przejęciem zatańczyły na scenie. Przedstawienie przygotowały wspólnie pani Anna Mistachowicz oraz pani Małgorzata Chrabąszcz. Na zakończenie uczeń klasy VI Jakub Skowerski pod kierunkiem pani Grażyny Borek zaśpiewał świateczną piosenkę po angielsku.

Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, wikary tutejszej parafii ks. Przemysław Zaborski, pani sołtys Jadwiga Szewczyk, emerytowane nauczycielki oraz rodzice, dziadkowie i uczniowie naszej szkoły.

Tradycyjnie pani dyrektor Elżbieta Ciepluch oraz zaproszeni goście złożyli zebranym świąteczne życzenia. Dopełnieniem tego magicznego wieczoru było wspólne zaśpiewanie kolędy "Wśród nocnej ciszy".

Zobacz galerię zdjęć

6.01.2017 - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
22.12.2016 - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych
23.12.2016 - 30.12.2016 przerwa świąteczna

" Hokus - pokus, czary - mary.
Co nas czeka? Nie do wiary! "


- tym andrzejowym zaklęciem pani Dorota Świeboda przywitała dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy przybyli 29.11.2016 r. do PSP w Siedlcach na wieczór andrzejkowy. Jednak zanim rozpoczęły się tradycyjne wróżby, zebrani goście dowiedzieli się, jak wróżyły sobie dziewczęta kilkadziesiąt lat temu. O dawnych zwyczajach andrzejkowych opowiedziała pani Stanisława Żądecka.

Dziewczynki odgadywały imię swojego przyszłego męża z kształtu skórki od jabłka lub poznawały swoją przyszłość lejąc wosk przez dziurkę od klucza.

Tajemniczości wieczorowi dodał fantastyczny pokaz magicznych sztuczek, który przygotowali uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem pani Grażyny Borek.

Nie mogło oczywiście zabraknąć cyganek. W ich rolę świetnie wcieliły się panie nauczycielki. To właśnie one użyły swoich niezwykłych mocy i zaprosiły dzieci do wspólnych wróżb. Na sali panowała wspaniała atmosfera, a w powietrzu unosił się zapach czarów i magii.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawie "Idzie Zuch ...", a chętne dzieci zmierzyły się w konkursie "Nadmuchiwanie balonów".

opr. p. Dorota Świeboda

Zobacz galerię zdjęć

28 listopada został rozstrzygnięty konkurs, pt. „Kierunek: Rodzina” zorganizowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach.

Bardzo serdecznie gratulujemy Aleksandrze Rybak z klasy II i Katarzynie Iwańskiej z klasy VI za otrzymanie wyróżnień.

Uczennicom życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 23 listopada 2016 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

UWAGA! UWAGA!

Ruszyliśmy z kolejnymi akcjami

11 listopada to dla Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie kl. IV i VI, pod kierunkiem p. Katarzyny Bartkiewicz, p. Agaty Stępień i p. Doroty Świebody, przygotowali program artystyczny zatytułowany "Opowiedz nam historio... Niepodległość".

Drzewa, za które byli przebrani uczniowie, szumem liści opowiedziały historię 123 lat zaborów. Natomiast patriotyczne pieśni przypomniały nam o tym, że Polska jest jednym z najbardziej niestrudzonych i dumnych narodów świata.

Program artystyczny zakończył się tańcem aniołów. Symbolizował on odzyskaną wolność, niezależność i niezłomność naszej Ojczyzny.

opr. p. Dorota Świeboda

Zobacz galerię zdjęć

8 listopada uczniowie klas 0 - III przygotowywali drugie śniadanie w ramach programu Śniadanie Daje Moc.

Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali przepyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, sałatki warzywne i owocowe a nawet drożdżowe bułeczki z rodzynkami. Najbardziej wyczekiwana była konsumpcja własnoręcznie zrobionych pyszności. Przygotowane przekąski smakowały wszystkim i bardzo szybko znikały ze stołów.

Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie ucząc się. Teraz uczniowie wiedzą z czego powinno składać się pożywne, zdrowe i dające energii śniadanie.

opr. p. Iwona Łataś

Zobacz galerię zdjęć

"Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić"

– ten cytat starożytnego greckiego poety J. Menander'a był w tym roku mottem towarzyszącym uroczystemu ślubowaniu uczniów klasy pierwszej. 20 pażdziernika 2016 roku dzieci z wielkim przejęciem zaprezentowały ciekawy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Wojsy.

Do dzieci na ich ślubowanie przybyły wróżki. Zła wróżka, którą dzieci zapomniały zaprosić na tę uroczystość, rzuciła na nich zaklęcie. Pierwszoklasiści, aby zrzucić czar musiały przejść przez 4 krainy: pracy, muzyki, miłości i mądrości. Po wykonaniu poleceń dobrej wróżki mogły zostać przyjęte w poczet uczniów PSP w Siedlcach. Następnie przedstawiciele klasy trzeciej zapewnili pierwszoklasistów, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc.

Uczniowie klasy pierwszej w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Ciepluch, Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Pana Roberta Jaworskiego, rodziców oraz nauczycieli ślubowali uczyć się rzetelnie i chętnie oraz godnie reprezentować imię szkoły.

Punktem kulminacyjnym tej ważnej uroczystości był akt pasowania na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły, przez dotkniecie każdego dziecka ołówkiem. Dzieci otrzymały pamiątkowy „Akt pasowania na ucznia” oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Część oficjalna została zakończona przemówieniem pana burmistrza, który również wręczył pierwszoklasistom drobne prezenty. Aby mile zapamiętać tą chwilę burmistrz Rowert Jaworski zaprosił wszystkich uczniów naszej szkoły na wycieczkę do Pacanowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni za miłą niespodziankę.

Na zakończenie pani dyrektor zaprosiła pierwszoklasistów, zaproszonych gości oraz rodziców na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

opr. p. Iwona Łataś

Zobacz galerię zdjęć

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań i życzeń dla nauczycieli. W PSP w Siedlcach uroczysta akademia odbyła się 13.10.2016r. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor – Elżbieta Cieluch, która wszystkim swoim pracownikom życzyła sukcesów zawodowych oraz radości z wykonywanej pracy. Nie mogło również zabraknąć życzeń od prezes Stowarzyszenia „Dobra Szkoła” – p. Katarzyny Pierzak i od przedstawiciela Rady Rodziców – p. Andrzeja Iwańskiego. P. Jadwiga Szewczyk – sołtys miejscowości Siedlce – przekazała, za pośrednictwem p. prezes, życzenia zdrowia, cierpliwości i wytrwałości.

Natomiast uczniowie podziękowali nauczycielom za poświęcenie i trud włożony w ich wychowanie, deklamując wiersze i śpiewając piosenki. Dzieci do występu zostały przygotowane przez p. Ewelinę Gajdę i p. Iwonę Łataś. Program artystyczny w wykonaniu uczniów z kl. IV i VI zakończył się galą oskarową, a raczej jabłkową. Szczęśliwcami, którzy otrzymali piękne czerwone jabłka z kokardką oraz pamiątkowe dyplomy, okazali się wszyscy pracownicy PSP w Siedlcach.

Uroczystość swoją obecnością uświetniły emerytowane nauczycielki naszej szkoły, które wręczyły wszystkim słodką niespodziankę. Ponadto każdy nauczyciel otrzymał symboliczną różę, która u niejednego wywołała łzy wzruszenia. Zwieńczeniem uroczystości były rozmowy przy kawałku pysznego ciasta i filiżance aromatycznej kawy.

opr. p. Dorota Świeboda

Zobacz galerię zdjęć

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy z naszej szkoły mieli w ten dzień przyjść do szkoły w krawatach lub muszkach. W tym dniu byli oni zwolnieni z odpowiedzi ustnej i dostali miły upominek przygotowany przez Radę Rodziców.

W szkole panowała niecodzienna atmosfera – dziewczyny obdarowały chłopców własnorecznie upieczonymi muffinkami, a widok krawata czy muszki na szyjach naszych przystojniaków budził wiele pozytywnych emocji.

opr. p. Iwona Łataś

29 września uczniowie klas IV i VI walczyli o miano "Mistrza tabliczki mnożenia". Konkurs miał na celu zachęcenie do nauki i doskonalenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia. Zadania były zróżnicowane, a poziom uczestników wysoki. Po burzliwych obradach jury, wygrała klasa VI otrzymując w nagrodę drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Organizatorzy: p. Iwona Łataś, p. Agata Stępień

Zobacz galerię zdjęć

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. 23.09.2016 r. z jego udziałem w Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Imprezę poprowadziła p. Dorota Świeboda. Już na początku rozbudziła ciekawość wszystkich zebranych na placu szkolnym gości, odczytując List od Ziemniaka. Uczniowie klas IV i VI, którzy uważnie wsłuchali się w jego treść, bez większych problemów poradzili sobie z „Testem wiedzy o ziemniaku”. Natomiast nasi młodsi milusińscy wzięli udział w jesiennym quizie „Co wiemy o jesieni”.

Ponadto na dzieci i rodziców podczas jesiennego pikniku czekały liczne „ziemniaczane konkurencje” sportowe, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Pierwszą z nich było poszukiwanie ziemniaków. Dzieci z pomocą rodziców musiały odszukać jak najwięcej ukrytych na placu zabaw ziemniaków. Uczestnikom sprawiło to nie lada frajdę. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w takich zawodach jak: „Mistrz obierania ziemniaków” czy „Która dłuższa obierka”. Nie zabrakło również wyścigu z ziemniakiem na łyżce, rzutu do celu ziemniakiem oraz „sadzenia ziemniaków”. Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie „Ziemniaka Cudaka”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków, ruskich pierogów, kopytek, chipsów ziemniaczanych, sałatek, ciast i wielu innych przepysznych ziemniaczanych smakołyków przygotowanych przez rodziców i nauczycieli.

Pragniemy gorąco podziękować firmie Nordkalk z Miedzianki, która była dobrym duchem tegorocznej imprezy. Szczególne podziękowania składamy na ręce p. Ewy Ślusarczyk, która pilotowała wszystkie działania oraz p. Jerzego Kwiatek, który wspomógł naszą inicjatywę. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom. Kolejny raz udowodnili, że w jedności siła. Takie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe bez ich ogromnego zaangażowania i wsparcia.

opr. p. Dorota Świeboda

Zobacz galerię zdjęć

Dnia 14.09.2016 o godzinie 17-ej odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017.
Wszystkim uczniom życzymy dobrych ocen i wytrałości w zdobywaniu wiedzy.
Wszystkim nauczycielom życzymy wielu sukcesów w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Zobacz galerię zdjęć

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się
w naszej szkole 1 września 2016 r. o godzinie 9.00

Dnia 13 czerwca 2016 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach wybrali się do Leśnicy, gdzie w Ostoi Dworskiej wzięli udział w warsztatach pt. "Obraz wiejski utkany pachnącym sianem". W czasie spotkania mogliśmy poznać tradycje i obyczaje ziemi świętokrzyskiej, o których z dużą dawką humoru opowiadał pan Grzegorz Szymański. W trakcie zajęć dzieci również wzięły udział w grach i zabawach ruchowych dawnej wsi np. szukały skarbu dworskiego, oblatywały miotłę świętokrzyską. Ponadto nasi uczniowie zwiedzili Izbę Regionalną w obrębie Galerii Wsi Polskiej, dzielili się chlebem, doili krowę oraz wysłuchiwali opowieści Zawieruchy o Powstaniu Styczniowym. Dopełnieniem pokazu były warsztaty podczas których dzieci robiły figurki z siana i słomy. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Wszyscy wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach.

W dniu 12 czerwca 2016 roku na placu szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach odbył się festyn rodzinny, który został poprzedzony Mszą Świętą. Na wszystkich uczestników tej uroczystości czekały liczne atrakcje. Można było posmakować wspaniałych lodów, rozpływającej się w ustach waty cukrowej lub pozjeżdzać na zjeżdzalni. Ponadto wielbiciele swojskiego jadła nie przeszli obojętnie obok domowych wypieków, wybornych pasztecików, kulebiaków, staropolskiej kapusty z grochem, grillowanej kiełbasy czy smalcu z ogórkiem.

Rodzice, dziadkowie i dzieci próbowali swoich sił w zmaganiach sportowych, wśród których znalazły się takie konkurencje, jak: kręcenie hula - hop, rzuty piłeczkami tenisowymi do wiaderka, rzuty woreczkami do opony, wyścigi z "lodami", sztafeta z "jajakiem". Odbył się również konkurs plastyczny pt. "Szkoła naszych marzeń". Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwały panie nauczycielki z PSP w Siedlcach.

Jak wiadomo, dobra zabawa nie może się obejść bez tańca. Publiczność do czerwoności zagrzały przedszkolaki. Pod kierunkiem pani Mirosławy Zapały przygotowały szaloną cza - czę. Natomiast w energicznym kowbojskim tańcu zaprezentowali sie uczniowie klasy V i VI. Ponadto na scenie wystąpiła p. Stanisława Żądecka wraz z zespołem "Mali Siedlecczanie", kapela z Jędrzejowa oraz zespół "The Dreams".

Wspólnemu świętowaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Jednakże takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania i wsparcia wielu osób. Serdeczne podziekowania składamy panu burmistrzowi Miasta i Gminy Chęciny Robertowi Jaworskiemu, który objął festyn patronatem, organizatorom: pani dyrektor PSP w Siedlcachh Elżbiecie Ciepluch, pani prezes Stowarzyszenia "Dobra Szkoła" Katarzynie Pierzak, przedstawicielowi Rady Rodziców panu Andrzejowi Iwańskiemu, pani sołtys miejscowości Siedlce Jadwidze Szewczyk, sponsorom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim, którzy nam pomogli i nas wspierali.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły 2 czerwca pojechali na basen "Koral" w Morawicy. Najmłodsi uczniowie korzystali z małego basenu, w którym są trzy fontanny w kształcie wieloryba, kielicha i foki. Dzieci zjeżdzały również do wody po zjeżdzalni w kształcie "trąby słonia". Starsi uczniowie pod czujnym okiem ratownika korzystali z atrakcji wodnych.

Po powrocie do szkoły odbyły się różne konkursy i gry sportowe. Święto w szkole zakończyło się wspólną degustacją pizzy.

1 czerwca odwiedzili naszą szkołę pan policjant i pani policjantka. Opowiadali o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Policjant sprawdził też wiedzę dzieci z podstawowych zasad ruchu drogowego.

Dzieci miały możliwość przymierzenia bojowego stroju policyjnego oraz obejrzenia policyjnego radiowozu. Frajdą dla maluchów było „na żywo” wysłuchanie dźwięków sygnałów radiowozu w akcji.

28 maja uczniowie naszej szkoły wystąpili na Festynie rodzinnym w Chęcinach. Dziewczynki z zerówki zaprezetowały taniec cha-cha, a uczniowie klasy V i VI taniec kowbojski.

Gratulujemy dzieciom udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

25 maja w naszej szkole obchodzilismy Dzień Mamy i Taty. Zaproszeni goście tłumnie przybyli na tę uroczystość.

Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z zerówki w uroczym montażu muzyczno-słownym. W drugiej części akademii uczennice i uczniowie z klasy II i III wystąpili w spektaklu pod tytułem „Grymaśna Stokrotka". Ostatnim punktem spotkania z Rodzicami były wiersze i życzenia, które wygłosili przedstawiciele klasy I i II.

Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom kwiaty i własnoręcznie zrobione upominki.

Dnia 24 maja 2016 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

16 maja gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Iwańskiego - ratownika wodnego, który przeprowadził prelekcję pt. "Bezpieczna woda". Na początku spotkania przedstawił prezentację multimedialną i przeprowadził pogadankę ze wszystkimi dziećmi ze szkoły jak bezpiecznie korzystać z wody i jak udzielić osobie poszkodowanej pierwszej pomocy.

Dzieci uczestniczące w zajęciach zostały zapoznane z prawidłowym wyposażeniem kąpieliska, korzystaniem z jednostek pływających oraz przypomniano im jak należy prawidło zgłosić wypadek. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. W ich trakcie pod okiem ratownika nauczyli się jak należy postępować z osobą, która uległa wypadkowi, jak przeprowadzać prawidłową resuscytację krążeniowo- oddechową i układać poszkodowanego na desce ortopedycznej w celu dalszego transportu. Dodatkowo dzieci zapoznały się z zastosowaniem podręcznego sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie wodnym takim jak: bojka sp, koło ratunkowe, kamizelka ratunkowa, rzutka rękawowa, pas ratowniczy typu węgorz. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał broszurę zawierającą informacje o udzieleniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Spotkanie to na pewno przyczyni się do tego, że dzieci będą bardziej ostrożne podczas wakacyjnych zabaw nad wodą.

6 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele rocznicowe są wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę takich słów jak ojczyzna i patriotyzm.

Uczniowie klasy V i VI biorący udział w akademii przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, patriotycznych pieśni oraz nazwisk Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego.

Dziękujemy uczniom za przybliżenie tak waznego faktu z historii Polski.

Powtarzając słowa znanej pieśni patriotycznej:

Witaj Maj, Trzeci Maj,

dla Polaków błogi raj!

5 maja 2016 został roztrzygnięty konkurs pt. "Życie jest tylo jedno". Organizatorem konkursu był ZSO w Wolicy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Chęcinach.

Celem konkursu było:

- zwiększenie świadomości o zagrożeniach wynikających z uzależnienia od substancji psychoaktywnych,

- promowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie właściwych wzorców i postaw,

- zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięła uczennica klasy V Wiktoria Misztal, która namalowała plakat o przemocy wśród dzieci. Po zakończonym konkursie uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wycieczkę do Reginalnego Centrum Naukowo - Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim.

Dnia 29.04.2016 w Wolicy odbył się "Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych", gdzie myślą przewodnią w tym roku była Wielka Brytania.

Do konkursu przystąpili uczniowie klasy VI - Angelika Wojsa I Cezary Buła, pod czujnym okiem wychowawczyni - Grażyny Borek świetnie przygotowali się do tego wyzwania.

Wysiłek uczniów opłacił się - Angelika i Cezary zdobyli III miejsce.

Szczerze gratulujemy i oby tak dalej.

03.05.2016r. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
02.05.2016r. - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dnia 23 kwietnia przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w obchodach III Gminnego Dnia Przedszkolaka pod hasłem „Na Ludową nutę”. Dzieci wystąpiły wraz z Zespołem folklorystycznym Siedlecczanie, założonym przez panią Stanisławę Żądecką. Poprzez śpiew ludowych pieśni, przybliżyli nam piękno naszego folkloru.

27 kwietnia o godzinie 9:30, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem obejrzeli w Internetowym Teatrze TVP dla szkół spektakl, pt. „Baśń o zaklętym kaczorze”.

25 kwietnia odbyła się akcja sprzątania świata w której nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Dzieci oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę naszej placówki. Akcja przebiegła sprawnie,  a w punktach zbiórki śmieci pojawiły się sterty worków z zebranymi odpadami.

Akcja sprzątania świata zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

W czwartek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Miedzianki, do Muzeum Górnictwa Kruszcowego. Dzieciom zaprezentowano dwie wystawy: historyczną ukazującą dzieje wydobycia oraz przetwórstwa rud miedzi na tym terenie oraz przyrodniczą w ramach której ukazane są minerały, pochodzące zarówno z terenu Gór Świętokrzyskich, jak i całego świata, jak również skamieliny, odkryte na tych terenach.

Po zapoznaniu rysu historycznego przedstawionego przez przewodnika, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieje tego terenu, uczniowie wyruszyli w teren do rezerwatu Góra Miedzianka. W rezerwacie wszystkie dzieci obserwowały wyjątkowe krajobrazy oraz poszukiwały minerałów. Uczniowie również wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali prace plastyczne. Na zakończenie wycieczki dzieci zobaczyły wejście do jaskini w sztolni Zofia.

W czwartek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Książka naszych marzeń” wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Barbarę Woś.

Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem oraz zapoznały się z zasobami biblioteki publicznej. Na zakończenie zajęć, uczniowie mogli skorzystać z ciekawych aplikacji zainstalowanych na tabletach.

18 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w 6 Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach. Z naszej szkoły wzięli udział uczniowie:

Wiktoria Kowalska (klasa 1); Anna Staniak (klasa 2); Dominik Rędzia (klasa 3).

Bardzo serdecznie gratulujemy Dominikowi za zajęcie II miejsca, Laureat został uhonorowany dyplomem i nagrodami, zaś pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania za udział i drobne upominki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów.

14 kwietnia 2016r. Angelika Wojsa uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach kolejny raz zabłysnęła swoją wiedzą w konkursie pożarniczym: „Młodzież zapobiega pożarom”.

Zwyciężczyni szczebla gminnego w kategorii szkoła podstawowa reprezentowała Gminę Chęciny na XXXIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w eliminacjach powiatowych.

Uczennica nasza po trudnej walce, z godnymi siebie przeciwnikami, zajęła II miejsce.

Trzeba przyznać, że Angelika posiada ogromną wiedzę z tego zakresu. Gratulujemy naszej uczennicy, a rodzicom oraz nauczycielowi opiekunowi dziękujemy za wspaniałe przygotowanie merytoryczne Angeliki.

Uczniowie naszej szkoły z klas I - VI wzięli udział w eliminacjach do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, odbywającego się pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo". W tym konkursie uczennica z klasy III Julia Gabryś zajęła III miejsce, uczniowie klasy V: Maria Misztal - II miejsce, Filip Suder – III miejsce, Wiktoria Misztal – IV miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W naszej szkole każdy uczeń ma możliwość zdobycia tytułu "Kolega/Koleżanka z Klasą". Kandydatów w tajnym głosowaniu wybiera klasa wraz z wychowawcą. W każdej klasie tytuł może otrzymywać uczeń, który uzyskał najwięcej głosów.

Tytuł ten jest przyznawany trzy razy w ciągu roku szkolnego:

- w listopadzie z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień,

- w marcu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny,

- w czerwcu z okazji Dnia Dziecka.

Zdobycie trzech tytułów w ciągu roku szkolnego uhonorowane zostanie wręczeniem uczniowi certyfikatu "Kolega/Koleżanka z Klasą".

W marcu tytuły "Kolegi/Koleżanki z Klasą" przyznano:

- klasa I: Maja Iwańska, Aleksandra Rybak;

- klasa II: Jakub Piłat;

- klasa III: Wiktor Wojsa;

- klasa V: Katarzyna Iwańska, Jakub Skowerski;

- klasa VI: Cezary Buła.

W ramach projektu "Książka naszych marzeń" 1 kwietnia uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację baśni Hansa Christiana Andersena "Księżniczka na ziarnku grochu". Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy V.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bajek i baśni. Rozwiązywali zagadki oraz układali tytuły bajek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem zostali pasowani, przez panią bibliotekarkę Agatę Stępień na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie

życzy Dyrekcja
i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach

07.04.2016r. o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami

24.03.2016r. - 29.03.2016r. WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23.03.2016r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

21 marca uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje przygotowanie do nadchodzącej wiosny.

Wzięli oni udział w licznych konkursach i walczyli o zdobycie "wiosennych" nagród. Musieli się wykazać znajomością odgłosów ptaków, a także wiedzą dotycząca roślin i zwierząt. Wylepiali plasteliną, układali puzzle i wymieniali skojarzenia związane z wiosną. Uczennice klasy "0" narysowały piękne Panie Wiosny. Nie mogło zabraknąć konkursu sprawdzającego kondycję dzieci. Przedstawiciele każdej klasy mieli za zadanie jak najszybciej doskoczyć, jak króliczki, do nagrody - było nim pyszne czerwone jabłko. W tej konkurencji najlepszymi okazali się Aleksander Cesarz (kl. III) i Wiktor Staniak (kl. VI). Julia Gabryś z kl. III została wyróżniona za najładniejszy strój wiosenny.

Zmagania klas oceniało jury w składzie: pani Ewelina Gajda i pani Grażyna Borek. Natomiast całą zabawę poprowadziła pani Dorota Świeboda. Najlepszymi znawcami nadchodzącej pory roku okazała się klasa III.

17 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia z robienia palm wielkanocnych. W zajęciach wzięły udział uczniowie z klas 0 - 3. Prowadziła je zaprzyjaźniona ze szkołą przedstawicielka Zespołu folklorystycznego „Siedlecczanie” pani Stanisława Żądecka.

Ubrana w regionalny strój pani Stanisława przybliżyła uczestnikom tradycję oraz techniki wicia i ozdabiania palm wielkanocnych.

Dzieci pod czujnym okiem zaproszonego gościa i pań nauczycielek wykonywały palmy z gałązek wierzby, bukszpanu i borowiny. Całość przyozdobiły kolorowymi wstążkami i kwiatami z bibuły. Każdy uczestnik stworzył swoją własną, niepowtarzalną palmę.

Dziękujemy Pani Stanisławie za kolejną lekcję historii oraz przekazanie nam swoich cennych uwag dotyczących sztuki robienia palm.

9 marca biblioteka szkolna gościła w swoich progach uczniów klasy pierwszej.

Dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez bibliotekarza p. Agatę Stępień. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Wiele miejsca poświęcono zagadnieniom dotyczącym obchodzenia się z książką i koniecznością jej szanowania.

Pod koniec zajęć każdy uczeń wypożyczył pierwszą książkę.

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Wszystkie dziewczynki i panie zostały obdarowane kwiatami, prezentami....oraz słodyczami.

Dnia 25.02.2016 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Z naszej szkoły do turnieju zakwalifikowały się trzy osoby: Angelika Wojsa z klasy VI, Katarzyna Iwańska i Maria Misztal z klasy V. Życzymy im powodzenia w dalszym etapie konkursu.

Dziekujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Eliminacje gminne odbyły się 03.03.2016 w Zespole Szkół nr 2 w Chęcinach. Angelika Wojsa zajęła I miejsce i będzie reprezentować szkołę w Turnieju Powiatowym.

Dnia 23.02.2015 r. uczniowie naszej szkoly - Angelika Wojsa i Cezary Buła - wzięli udział w I Gminnym Konkursie Mitologicznym "W świecie mitów" zorganizowanym przez panie polonistki z ZSO w Chęcinach.

Uczniowie konkursu pracowali w zespołach i musieli zmierzyć się z testem, który zawierał 100 pytań, a następnie narysować oraz zaprezentować wylosowanygo przez siebie boga. Nasi podopieczni świetnie sobie poradzili zarówno z testem, jak i z publicznym wystąpieniem. Pokonując stres i wykorzystując maksymalnie swoją wiedzę Angelika i Cezary zajęli zaszczytne II miejce. Należy nadmienić, że nasi uczniowie wystąpili w dwuosobowym składzie, mając za przeciwników drużyny trzyosobowe z siedmiu innych szkół. Sprawdziło się więc powiedzenie, że "Liczy się jakość, a nie ilość".

Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie do skrzynki walentynkowej wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie zostały one rozdane wszystkim adresatom.

W naszej szkole 15 lutego z okazji święta zakochanych, zorganizowany został konkurs plastyczno-recytatorski pt. „Przyjaźń pierwszym krokiem do miłości”. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: plastyczny dla klas 0-II i recytatorski dla klas III- VI. Po burzliwych obradach komisji konkursowej, w konkursie plastycznym I miejsce przyznano Amelii Sołtys z klasy II, II miejsce – Mai Iwańskiej z klasy I, III miejsce – Aleksandrze Rybak z klasy I. Wszystkie uczennice klasy „0” otrzymały upominki za pięknie wykonane prace plastyczne. W konkursie recytatorskim I miejsce przyznano Wiktorii Misztal z klasy V, II Marysi Misztal z klasy V, a III Oliwii Łukasik, z klasy V. Dodatkową nagrodę z rąk pani Dyrektor otrzymała Kasia Iwańska z klasy V. Uczniowie, którzy w tym dniu ubrali się na czerwono również otrzymali drobny upominek. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości!

W dniach 7, 8 i 9 stycznia odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej. Był on rozgrywany w Hali "Pod Basztami" w Chęcinach pomiędzy Białorusią, Anglią i Kosowem.

Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć wiernych kibiców piłki siatkowej z naszej szkoły.

W piątek 8 stycznia naszą szkołę odwiedził wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły otrzymali czerwone serduszka w zamian za pieniądze wrzucane do puszki WOŚP.

13.01.2016 (środa) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

06.01.2016 (środa) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień zwykły dzień, który liczy się od zmroku ….”

Słowami tej pięknej piosenki Czerwonych Gitar p. Dorota Świeboda przywitała wszystkich gości, którzy w dniu 21 grudnia 2015 roku zebrali się w naszej szkole, by obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe.

Uczniowie klasy III, V i VI pod kierunkiem pani Grażyny Borek i Pani Anny Mistachowicz przygotowali w tym roku niezapomniane widowisko. Narodzenie Pańskie przedstawili w nowej, niekonwencjonalnej formie. Czasy współczesne przeplatały się z dawnymi, a postacie biblijne były odzwierciedleniem współczesnego człowieka. Widowisko jasełkowo dało możliwość do refleksji i zadumy, a wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Występy młodych artystów poprzedziła pani Stanisława Żądecka, która opowiedziała o dawnych obrzędach bożonarodzeniowych.

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. To czas, kiedy zapominamy o sporach i waśniach i składamy sobie życzenia. Nie mogło więc ich zabraknąć. Wesołych Świąt, zdrowia i szczęścia życzyli p. dyrektor oraz zaproszeni goście.

Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem.

To właśnie tego wieczoru,

od bardzo wielu wieków,

pod dachem tkliwej kolędy

Bóg rodzi się w człowieku.

Opr. p. Dorota Świeboda

01.01.2016r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

23.12.2015r. - 31.12.2015r. ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

22.12.2015r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

W poniedziałek 21.12.2015 serdecznie zapraszamy na Jasłeka w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy

eTwinning

Tuż przed świętami otrzymaliśmy kartki bożonarodzeniowe z Grecji, Włoch, Polski, Bułgarii, Belgii, Francji i Anglii.

W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o żywieniu w szkołach marka Kupiec razem z wydawnictwem MAC Edukacja przygotowała skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców program "Zdrowe - nietrudne", który rozpoczął się we wrzesniu 2015 roku i potrwa do czerwca 2016.

W naszej szkole do programu przystąpiła klasa II zgłoszona przez wychowawcę panią Ewelinę Gajda.

Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wsród uczniów szkół podstawowych na terenie całego kraju oraz pośrednio edukacja dorosłych.

Program wieńczy ogólnopolski KONKURS, w którym do wygrania są:

- wycieczka dla całej klasy,

- warsztaty kulinarne z ekspertem progrmu Piotrem Kucharskim,

- dla nauczycieli nagrody marki PHILIPS!

GŁOSUJ NA PIERWSZAKÓW Z NASZEJ SZKOŁY

Kliknij, aby zagłosować

Głosowanie zaczęło się w czwartek, 3 grudnia, a zakończy w poniedziałek, 28 grudnia, o godzinie 24:00.

Można głosować na trzy sposoby:

- za pomocą SMS-ów, 1 SMS = 10 punktów,

- poprzez portal społecznościowy Facebook, 1 głos = 2 punkty,

- klik na portalu echodnia.eu = 1 punkt.

Szkoła która zdobędzie:

pierwsze miejce spędzi dzień pełen niespodzianek w JuraParku w Bałtowie,

drugie miejsce dostanie zaproszenie na film/bajkę w Multikinie w Galerii Korona w Kielcach oraz do bawialni Happy Land na godzinną zabawę,

trzecie miejsce, otrzyma wejściówkę do Alei Miniatur w Krajnie,

czwarte i piąte miejce otrzymają zaproszenie do Manufaktury Słodyczy - Magia Karmelu (Kielce, ulica Mickiewicza 1) na warsztaty karmelowe, pokaz ręcznego wyrabiania słodyczy, podczas których każdy z uczniów wygranej klasy wykona samodzielnie własnego lizaka.

3 grudnia 2015 roku naszą szkołe odwiedziła pani Iwona Kasztan ze stowarzyszenia "Padre" wraz z Radkiem - chłopakiem, który pokonał nałóg.

Zaproszeni goście spotkali się z uczniami klas V i VI. Przeprowadzili z nimi rozmowę, której celem było kształtowanie świadomej postwy względem środków psychoaktywnych oraz weryfikacja wiedzy uczniów na temat substancji uzależniających. Radek swoim przykładem udowodnił, że można wyjść z nałogu, ale jest to bardzo ciężka praca. Zachęcał do rozwijania swoich zainteresowań i realizacji marzeń.

Dzieci podczas zajęć ćwiczyły umiejętności asertywnego odmawiania oraz opierania się presji grupy. Nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i chętnie brali udział w dyskusji.

1 grudnia 2015 roku uczniowie klasy VI naszej szkoły dzięki uprzejmości Dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Wolicy obejrzeli spektakl profilaktyczny "Retusz".

Aktorzy krakowskiego teatru przygotowali przedstawienie, które poruszało problem zażywania dopalaczy wsród młodzieży. Nastepnie została przeprowadzona z uczniami rozmowa na w/w temat.

Opiekunowie otrzymali scenariusze godzin wychowawczych, które zapewne pozwola szerzej omówić z młodzieżą jakże ważny temat zażywania środków psychoaktywnych.

26.11.2015r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W tym dniu gościem specjalnym była pani Stanisława Żądecka od której dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Uczestniczyli w staropolskich wróżbach andrzejkowych przygotowanych przez panią Żądecką.

Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą wróżki Semiry wróżyliśmy sobie: układaliśmy buty, przepowiadaliśmy przyszłość z szczęśliwych liczb z kostki lub daty urodzenia. Każdy z uczestników zabawy na zakończenie losował wróżbę, którą miał włożyć pod poduszkę i odczytać następnego dnia.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

W roku szkolnym 2015/2016 nasi uczniowie przystąpili do programu eTwinning. eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę uczniowie biorący udział w projektach są bardziej zmotywowani do nauki, zwłaszcza języków obcych i informatyki. Uczniowie sami chętnie szukają nowych informacji, uczą się słówek, aby ciekawiej zaprezentować swoją wiedzę partnerom.

W ramach programu do którego przystąpiliśmy nasi uczniowie realizują projekt „Christmas Cards Exchange” - wymianę kartek bożonarodzeniowych z dziećmi z całej Europy. Życzenia piszą w języku angielskim i swoim ojczystym języku, a potem wysyłają do krajów naszego kontynentu.! ”

Od 23 listopada 2015 do 4 grudnia 2015 roku będzie trwała zbiórka pieniędzy na charytatywną akcję „Góra Grosza”. Akcję organizuje po raz 16. Towarzystwo „Nasz dom”. Celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom, które nie wychowują się we własnej rodzinie, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, a także rodziców do uczestnictwa w akcji!

Pamiętajmy bowiem, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Dnia 18 listopada 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

11.11.2015r. - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

02.11.2015r. - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

14.10.2015r. - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

13 października 2015 roku odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone ze ślubowaniem klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego z okazji Dnia Nauczyciela. Pod kierunkiem pani Mirosławy Zapały, Eweliny Gajdy i Anny Wojsy uczniowie klas "0", II i III zaprezentowali program artystyczny, pod hasłem "Wiwat! Kochani nauczyciele".

Następnie przeszliśmy do kolejnego punktu programu- ślubowania pierwszaków. W uroczystości uczestniczyli wzruszeni rodzice, uczniowie, zaproszeni goście i nauczyciele.

Pod kierunkiem wychowawcy pani Elżbiety Ciepluch pierwszaki zaprezentowały, co już potrafią: recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Najbardziej wzruszającym punktem programu była recytacja wiersza "Kto ty jesteś? Polak mały".

Po przedstawieniu nadszedł czas na uroczyste złożenie ślubowania i pasowanie na uczniów przez panią Dyrektor Elżbietę Ciepluch. Na koniec bohaterowie uroczystości otrzymali legitymacje szkolne i złożyli własnoręczne podpisy w księdze pamiątkowej. Tym gestem pierwszaki dołączyły do grona uczniowskiej braci.

Nie zabrakło również okolicznościowych dyplomów i upominków dla pierwszklasistów.

6 października 2015 do naszej szkoły zawitał Cyrk "O'Bimbolando".

Artyści cyrkowi zapewnili nam godzinę wspaniałej rozrywki i zabawy. W programie była sztuka balansu, żonglerka, różnego rodzaju akrobacje, magia i iluzja. Wszystkich rozśmieszał zabawny klaun. Najwięcej emocji wzbudził olbrzymi wąż, którego dzieci mogły dotykać i głaskać. Niektórzy spróbowali swoich sił w cyrkowych numerach – sztuce balansu talerzami oraz sztuczkach magicznych.

Uczniom bardzo podobały się występy cyrkowców, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie.

Dnia 28.09.2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Szkolny.

W roli prowadzącej dyskotekę sprawdziła się w-ce przewodnicząca Samorządu Szkolnego Angelika Wojsa. Poprowadziła ona konkursy (m. in. taniec z balonami, zbijanie balonów), które dostarczyły wszystkim wiele emocji. Uczennice klasy V i VI wykonały również dla chłopców trzy piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Rodzice również nie zapomnieli o naszych "mężczyznach" i przygotowali dla nich słodkie upominki. Życzymy więc smacznego i jeszcze raz

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!

Dnia 16.09.2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

W głosowaniu wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący: JAKUB SKOWERSKI KL. V

Zastępca przewodniczącego: ANGELIKA WOJSA KL.VI

Sekretarz: MARIA MISZTAL KL.V

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opr. p. Dorota Świeboda

Z dniem 01.09.2015 r. uczniowie oraz pracownicy PSP w Siedlcach pożegnali panią Annę Kurp – nauczycielkę matematyki. Pani Ania wraz z nowym rokiem szkolnym przyjęła propozycję pracy w innej placówce. Chociaż, nie jednemu z nas zakręciła się w oku łza, gdy dowiedzieliśmy się o decyzji p. Kurp, to wszyscy trzymamy za nią mocno kciuki i życzymy jej wielu sukcesów w nowym miejscu pracy.

Dziękujemy p. Ani za życzliwość, jaką zawsze obdarzała uczniów, rodziców oraz swoje koleżanki, za zawsze pomocną dłoń, otwarte serce, za trud, za pracę, za cenne rady, za dobroć, grzeczność i oddanie, za ziarna wiedzy, wychowanie, za pracy wielkie miłowanie, za przykład, co godnym dla innych – w naszej pamięci pozostanie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II)

Społeczność PSP w Siedlcach

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej „Jem drugie śniadanie” 14 września 2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim dniu Drugiego Śniadania. Wszystkie dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców samodzielnie przygotowały sobie drugie śniadanie, które następnie spożywali.

opr. p. Ewelina Gajda

W dniu 4 września 2015 roku uczniowie klasy V PSP w Siedlcach mieli okazję spotkać się z niesamowitym człowiekiem – astronautom, geologiem, członkiem załogi Apollo 17 – Harrisonem Schmittem. Ten ostatni człowiek, który stanął na Księżycu spotkał się z uczniami na zaproszenie Roberta Jaworskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.
Uczniowie zadawali gościowi wiele pytań, dotyczących jego wyprawy na Księżyc, a on w niezwykle ciekawy sposób na nie odpowiadał. Młodzież mogła także obejrzeć film uzupełniany barwnymi i zabawnymi opowieściami astronauty. Warto też dodać, że podczas spotkania dwoje szczęśliwców stało się posiadaczami kawałka skały księżycowej przywiezionej przez Harrisona Schmitta.
Ta interesująca lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków. A kto wie, może niektórzy z nich pójdą w ślady pana Schmitta i w przyszłości będą padać tajemnice kosmosu?

opr. p. Dorota Świeboda


Głosuj na: www.wzorowalazienka.pl/galeria/806#

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się
w naszej szkole 1 września 2015 r. o godzinie 9.00

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Dnia 26 czerwca 2015 r. o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Rozstrzygnięto etap gminny konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich. W grupie laureatów tego etapu znalazł się nasz uczeń Kamil Kubicki. Jego praca zakwalifikowała się do następnego etapu. Serdecznie gratulujemy.

14 czerwca uczniowie naszej szkoły: Anna Staniak z klasy I i Maciej Adamski z klasy II uczestniczyli w VII Festiwalu Piosenki Dziecięcej wraz z opiekunami p. Anną Wojsą i p. Eweliną Gajda w Chęcinach. W tym roku Festiwal odbył się na Rynku Górnym. Uczestniczyło w nim 17 szkół z Gminy Chęciny. Ania Staniak zaśpiewała piosenkę pt. „Skaczące nutki” , a Maciek Adamski pt. „Przyjaźń dobra sprawa”. Maciek i Ania śpiewał fantastycznie. Maćkowi udało się zająć III miejsce i zdobyć puchar.

opr. p. Ewelina Gajda

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjno – Promocyjnym „Mam kota na punkcie mleka”. W ramach programu w Konkursie plastycznym „Moje ulubione mleczne danie” udział wzięli: Maria Misztal, Julia Wojdalska, Wiktoria Misztal, Maciej Folrczak, Leon Kozak i Oliwia Łukasik. Konkurs polegał na tym, aby napisać przepis na swoje ulubione mleczne danie i narysować je lub sfotografować. Jak się okazało, nasi uczniowie mają wspaniałe pomysły Ich prace zostały wyróżniane wśród 40 innych szkół Julia Wojdalska i Leon Kozak otrzymali nagrody główne: aparat fotograficzny oraz zaproszeni na warsztaty kulinarne do Warszawy, a ich prace zostaną opublikowane w formie książki Oliwia Łukasik otrzyma koszulkę z nadrukiem kota Mleczysława. Gratulujemy naszym zwycięzcom.

opr. p. Ewelina Gajda

Dnia 3 czerwca 2015 r. w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbył się II Turniej Gier i Zadań Logicznych dla uczniów z Gminy i Miasta Chęciny. W turnieju zmagało się 10 trzyosobowych drużyn ze szkół w Bolminie, Chęcinach, Korzecku, Łukowej, Polichnie, Siedlcach, Starochęcinach, Tokarni i Wolicy. Każda z nich miała do ułożenia tangramy, krzyżówki i zadania logiczne. Naszą szkołę godnie reprezentowała drużyna w składzie Angelika Wojsa, Natalia Zapała i Cezary Buła. Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów.

opr. p. Anna Kurp

14.05.2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach odbyła się VI edycja konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”. W zmaganiach czytelniczych wzięło udział 33 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały Angelika Wojsa oraz Natalia Zapała. Konkursowicze przez kilkadziesiąt minut rozwiązywali testy sprawdzające znajomość takich lektur jak: „Podróż za jeden uśmiech”, „Wakacje z duchami”, „Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek” oraz „Spotkanie nad morzem”. W trakcie, gdy komisja sprawdzała prace dzieci oglądały film na podstawie książki Adama Bahdaja „Podróż za jeden uśmiech”. Nasze uczennice osiągnęły bardzo dobre wyniki, czego im serdecznie gratulujemy.

opr. p. Dorota Świeboda

06.05.2015 roku Julia Wojdalska, Angelika Wojsa oraz Natalia Zapała uczestniczyły w II Przeglądzie Recytatorskim Twórczości Patriotycznej „Umiłowana Ojczyzna”. Konkurs odbył się w Kielcach i został zorganizowany przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. W zmaganiach recytatorskich wzięło udział aż 85 uczniów ze szkół podstawowych. Nasze uczennice, jako jedyne reprezentowały gminę Chęciny. Dziewczynki pięknie deklamowały przygotowane wiersze i z godnością reprezentowały naszą szkołę. Julia Wojdalska zaprezentowała utwór K. K. Baczyńskiego „Deszcze”, Angelika Wojsa przygotowała wiersz Władysława Broniewskiego „Ballady i romanse”, a Natalia Zapała „Niebo złote Ci otworzę…” K. K. Baczyńskiego. Dziewczynkom gratulujemy pięknych występów!

opr. p. Dorota Świeboda

Uczniowie naszej szkoły z klas I, II, IV wzięli udział w konkursie „Moje najpiękniejsze miejsce” zorganizowanym przez Polską Spółkę Gazownictwa. Uczennica z klasy I Anna Staniak zajęła III miejsce w tym konkursie.

18 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski. Patronat nad imprezą, jak co roku objął Burmistrz Gminy i Miasta – Robert Jaworski. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas I – III szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta. Występy dzieci oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli: p. Grażyna Podsiadło, p. Andrzej Kadłubek oraz p. Błażej Wawszczyk – ekspert z Teatru „Kubuś” w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Piłat z klasy I i Dominik Rędzia z klasy II.

opr. p. A. Wojsa

Dnia 16 kwietnia uczniowie klas 0,I,II wraz z wychowawcami wybrali się do WDK w Kielcach na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie z czterech stron świata” w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES. Podczas występu uczniowie mogli obejrzeć przygody bohaterów takich bajek, jak: „Alladyn i czarodziejska lampa”, „O rybaku i złotej rybce”, „Mała Syrenka” oraz „Jaś i magiczna fasola”. Profesjonalna gra aktorów, barwne kostiumy, ciekawe dekoracje oraz niezwykła muzyka, a przede wszystkim treść sprawiły, że spektakl pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Dnia 26.03.2015 roku o godzinie 10.00 w Wolicy odbył się III Gminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych. Przewodnim tematem konkursu były Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.
Uczniowie naszej szkoły - Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach zajęli miejsce trzecie – to szczytne osiągniecie dokonali Natalia Zapała – uczennica klasy VI - tej i Cezary Buła – uczeń klasy 5 - tej. Pani Grażyna Borek przygotowała dzieci, zasłużyły one na pełne wyrazy dumy, gdyż sumiennie i z zapałem "podeszli” do zadań konkursowych. Wykazali się ogromną wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opr. p. G. Borek

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Nawet jeśliby ktoś o tym zapomniał, to na pewno nie umknie jego uwadze to niezwykłe poruszenie wśród uczniów wywołane ciepłymi promieniami słońca, śpiewem ptaków i wiosennym powiewem wiatru.
Również w naszej szkole ta magiczna data nie pozostała bez echa. Uczniowie klas 0-III postanowili wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i udali się, wraz z nauczycielkami na poszukiwania pierwszych oznak wiosny. Z wypiekami na twarzach i wiatrem we włosach gonili za kolorowymi motylami, podziwiali budzące się do życia rośliny i wdychali marcowe powietrze.
Natomiast uczniowie klas IV-VI spędzili ten dzień w szkole sprawdzając swoje przygotowanie do nadchodzącej wiosny. Wzięli oni udział w konkursach i walczyli o zdobycie prawdziwie uczniowsko – wagarowiczowskich nagród (3, 2 lub 1 dzień bez pracy domowej z wybranego przedmiotu). Musieli się wykazać znajomością przysłów, a także wiedzą dotycząca roślin i zwierząt. Malowali, układali wiersze i śpiewali piosenki. A skoro wiadomo, że wiosną lubimy biegać i skakać, nie mogło zabraknąć konkursu sprawdzającego kondycję dzieci. Przedstawiciele każdej klasy mieli za zadanie jak najdłużej kręcić hula-hoop. W tej konkurencji najlepsza okazała się Ola Suchara (kl. VI).
Zmagania klas oceniało jury w składzie: przewodnicząca – p. Anna Kurp, członkowie – pani Grażyna Borek i uczennica kl. IV Marysia Misztal. Natomiast całą zabawę poprowadziła pani Dorota Świeboda. Najlepszymi znawcami nadchodzącej pory roku okazała się klasa VI, II miejsce zajęła klasa IV, II- klasa V.

W naszej szkole jak co roku uczniowie zakończyli okres karnawału zabawą choinkową. Wszyscy zebrali się w przepięknej, kolorowej sali OSP w Siedlcach 14 lutego 2015 roku o godz. 14. W związku z tym, że tego dnia obchodzony był Dzień Św. Walentego impreza rozpoczęła się krótkim przedstawieniem walentynkowym, które przygotowały wraz z uczniami kl. IV, V, VI panie Grażyna Borek, Anna Kurp oraz Dorota Świeboda. Zabawne dialogi i scenki, a także wesoła muzyka wprowadziły wszystkich w taneczny nastrój niezbędny do rozpoczęcia zabawy choinkowej. Serdeczne podziękowania składamy pani Renacie Janusz – dyr. Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, która zadbała o oprawę muzyczną choinki. Pracownik CKiS serwował popularne hity, nie pozwalając by ktokolwiek podpierał ściany. Nie tylko dzieciaki wyciskały z siebie siódme poty na parkiecie, zachwycając przebraniami oraz zdolnościami tanecznymi. Skoczna muzyka porwała w tany również rodziców i nauczycieli. Uczniowie mogli próbować swoich sił w licznych zabawach i konkursach, które prowadziła p. Dorota Świeboda. Śmiechu było co nie miara, kiedy chętni uczniowie musieli zbić balonik siadając na nim lub zjeść jak najszybciej galaretkę. Nie zbrakło oczywiście tańca z balonami. Chwilę odpoczynku natomiast zapewnił słodki poczęstunek. Całą imprezę zorganizowali rodzice i nauczyciele. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Od wielu lat w kalendarz uroczystości szkolnych wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. W naszej szkole w tym roku uroczysta akademia odbyła się 21 stycznia. Dzieci podziękowały swoim dziadkom za miłość i serce pięknym programem artystycznym. Wśród zgromadzonych na widowni babć i dziadków nie zabrakło łez wzruszenia oraz radości, kiedy ich wnuki prezentowały swoje zdolności aktorskie. A naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Natomiast uczniowie klasy II przygotowały oryginalną inscenizację „Czerwonego Kapturka”. Widownia gromko oklaskiwała występy młodych aktorów. Dzieci do występu przygotowały i pieczę nad całością uroczystości miały p. Anny Wojsy oraz p. Mirosława Zapała. Oczywiście nie mogło zabraknąć laurek, które dzieci wręczyły babciom i dziadkom. Na zakończenie życzenia pociechy z wnuków i 100 lat życia złożyli: pani dyrektor Elżbieta Ciepluch, prezes Stowarzyszenia Dobra Szkoła oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Następnie wszyscy solenizanci udali się na słodki poczęstunek.

Czas Bożego Narodzenia to czas pełen refleksji, wspomnień, wspólnych rozmów, kolęd śpiewanych przy choince. Również w naszej szkole staramy się, by był to okres magiczny, niezwykły. Dlatego, jak co roku, uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Widowisko oglądali zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny pana Roberta Jaworskiego. Jasełka rozpoczął występ dzieci z klasy I. Wykonały one piękny taniec, do którego choreografię przygotowała pani Ewelina Gajdy. Następnie razem z młodymi aktorami z klas IV – VI mogliśmy przeżywać historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Za przygotowanie dzieci odpowiedzialne były panie Anna Mistachowicz i Dorota Świeboda. Profesjonalna gra aktorska została wzbogacona o kolędy i pastorałki. Ciekawy scenariusz, wspaniałe dekoracje i stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie na widzach. Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Ciepluch podziękowała nauczycielom i uczniom za wkład i zaangażowanie włożone w powstanie tegorocznych jasełek oraz złożyła życzenia świąteczne. Wesołych Świąt życzył wszystkim również Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny pan Robert Jaworski.

Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń.

W te piękne i jedyne w roku chwile pragnemy złożyć wszystkim najlepsze życznia pogodnych, zdrowych i radosnych dni oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Postawowej w Siedlcach

12 grudnia 2014 roku uczniowie klas IV - VI, dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej w Wolicy, obejrzeli spektakl profilaktyczny "Światełko w tunelu". Został on przedstawiony przez grupę teatralną Kurtyna z Krakowa. Spektakl poruszał ważny problem, jakim jest alkoholizm w rodzinie. Aktorzy w sposób dostępny pokazali młodym widzom, że nikt nie musi zostać sam z tym problemem. Przypomnieli, że zawsze mogą porozmawiać o swoich kłopotach z pedagogiem, wychowawcą, czy też kolegą/koleżanką. Spektakl wywołał wiele emocji i stał się bodźcem do przeprowadzenia rozmów na ten temat na godzinach wychowawczych.

Uczennica klasy IV Maria Misztal została zaproszona na Galę Finałową konkursu plastycznego. Konkurs został zorganizowany przez Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Kielcach pod hasem "I dziewczyny i chłopaki wiedzą co to zdrowia smaki". Gala odbyła się 20 listopada w Centrum Biznesu - Hotelu Kongresowym w Kielcach. Podczas Gali wręczano nagrody uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału i zdobyli określone miejsca , za wykonane prace plastyczne. Marysia uczestniczyła w Gali pod opieką pani Eweliny Gajda. Choć nie zajęła żadnego miejsca to jako laureatka też otrzymała nagrodę. Gratulujemy Marysi i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

13 listopada 2014 roku uroczystym odśpiewaniem hymnu rozpoczęła się w naszej szkole akademia z okazji 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Następnie uczniowie klas IV,V,VI zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Bartkiewicz. W tym roku akademia miała bardzo ciekawą i oryginalną scenografię. Dzieci zaprezentowały nie tylko wiersze i pieśni patriotyczne, ale również okazali się świetnymi aktorami. Duże emocje wzbudziła postać Polski zakutej w kajdany, z koroną cierniową na głowie, w którą wcieliła się uczennica klasy IV Oliwia Łukasik. Dzieci biorące udział w akademii zostały nagrodzone gromkimi brawami. Społeczność szkolna miała okazję, by przypomnieć sobie jedno z ważniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu i dla tych starszych, i dla tych najmłodszych.

Dnia 20 października 2014 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Nowymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach zostało 10 dzieci. Z wielkim przejęciem zaprezentowały one ciekawy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Eweliny Gajdy. Otuchy dodawali im uczniowie klas starszych, którzy również byli zaangażowani w przygotowania do uroczystości. Nie zabrakło więc dobrego, starszego kolegi, który zapewniał, że zawsze mogą liczyć na jego pomoc. Był również miły duszek, który odpytywał pierwszaków ze znajomości katechizmu polskiego dziecka. Następnie uczniowie klasy pierwszej w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Ciepluch, Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Pana Roberta Jaworskiego, rodziców oraz nauczycieli ślubowali uczyć się rzetelnie i chętnie oraz godnie reprezentować imię szkoły.
Punktem kulminacyjnym tej ważnej uroczystości był akt pasowania na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły, przez dotkniecie każdego dziecka ołówkiem. Dzieci otrzymały pamiątkowy „Akt pasowania na ucznia” oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Część oficjalna została zakończona przemówieniem burmistrza, który również wręczył pierwszoklasistom drobne prezenty. Pani dyrektor wszystkim dzieciom życzyła dużo uśmiechu i radości z pobytu w szkole.

16 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie z klas IV, V, VI przygotowali uroczysty apel, podczas którego przybliżyli słuchaczom osobę Jana Pawła II. Mówili o tym, że papież zachęcał do miłości bliźniego i okazywania szacunku wobec drugiego człowieka. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy „Barkę”, ulubioną pieśń papieża.

Dnia 15 października 2014 roku w PSP w Siedlcach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program „na wesoło”, przygotowany pod czujnym okiem pani Doroty Świebody i Mirosławy Zapały, przedstawili uczniowie klas IV, V, VI. Nie zabrakło również piosenek i tradycyjnych wierszyków w wykonaniu przedszkolaków. Poprzez program artystyczny uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom za poświęcenie i trud włożony w ich wychowanie. Uroczystość swoją obecnością uświetniły emerytowane nauczycielki naszej szkoły. Wszyscy nauczyciele otrzymali symboliczną różę, która u niejednego z nich wywołała łzy wzruszenia. Program bardzo się podobał, były gromkie brawa, a to dowód na to, że uczniowie odegrali świetnie swoje role.

10.10.2014r. - jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dnia 13 listopada 2014 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

31.10.2014r. - jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dnia 8 października uczniowie naszej szkoły zwiedzli Warszawę i Sejm dzięki uprzejmości posła na Sejm R.P. pana Mirosława Pawlaka. Zarówno Sejm jak i warszawska starówka bardzo się podobały. Złożone zostały kwiaty na Grobie Niezanego Żołnierza

Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015. Wszystkim uczniom życzymy pozytwnych doświadczeń w odkrywaniu świata i własnch talentów, dobrych ocen i wytrałości w zdobywaniu wiedzy.

Wszystkim nauczycielom życzymy wielu sukcesów w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014, które odbędzie się 27 czewca 2014 r. o godzine 9.00

ZAPROSZENIE.

W dniu 23.05.2014r. o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki.
Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy uczniów naszej szkoły.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach

NIE WYPALAJCIE TRAW!
Pod takim hasłem uczczono w Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach Dzień Ziemi i Dzień Strażaka. Uczniowie klasy IV i V przygotowali krótkie przedstawienie według scenariusza p. mgr. Stanisławy Żądeckiej na temat życia zwierząt na płonącej łące. Krótką informaję o skutkach wypalania traw dla przyrody i człowieka wygłosiła uczennica klasy VI Dominika Krzemińska. Całością kierowały p.mgr. Agata Stępień i p. mgr. Karolina Słoma.

opr. p. A. Stępień

Dnia 15.05.2014 o godzinie 17-ej odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju,serdecznych spotkań z najbliższymi
oraz Wesołego Alleluja życzy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach

Uczniowie naszej szkoły kl I i III przystąpili do programu "Akademia Przyjaciół Pszczół". W ramach tego pogramu dzieci uczestniczą w ciekawych zajęciach prowadzonych według scenariuszy przygotowanych przez pszczelich ekspertów. Oprócz tego mogą brać udział w różnych konkursach związanych z tą tematyką. Dzięki temu programowi uczniowie zdobędą wiedzę na temat:

 • Co to są pszczoły - krótka charaktrstyka gatunku.
 • Ich rola i znaczenie dla człowieka i przyrody.
 • W jakim środowisku lubią żyć i pracowć pszczoły.
 • Problem wyginięcia i sposoby ochrony pszczołowatych.
W dniu 11.04.2014 w naszej szkole uczniowie klas uczestniczących w programie wystąpili w pięknej inscenizacji zatytułowanej "Pszczółki - nasze przyjaciółki". Wszystkie dzieci przebrane były w kolorowe stroje przygotowane przez rodziców. Za merytoryczne przygotowanie uczniów do przedstawienia odpowiedzialne były p.E. Gajda i p. A. Wojsa.

opr. p. E. Gajda

W dniu 12.04.2014r w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw dla Szkół Podstawowych klas I – III kategoria dziewcząt i chłopców, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach. W turnieju brało udział łącznie 7 szkół z terenu Gminy Chęciny. Uczniowie z naszej szkoły pomimo to, że jest ich bardzo mało w klasach chętnie uczestniczą w tego typu zawodach, gdyż uważają, że spotkania te łączą naszą społeczność, uczą odpowiedzialności, samodzielnego działania oraz pobudzają inicjatywę uczniów. Podczas zawodów wszystkie dzieci przede wszystkim świetnie się bawiły na dużej, nowej hali sportowej oraz wykonywały zadania prawidłowo i solidnie, chcąc przy okazji zdobyć jak najwięcej punktów. Uczestnicy zawodów mieli do wykonania cztery zabawy szybkościowe, rzutne oraz skocznościowe. Wśród dzieci widać było zdrową rywalizację w słusznej sprawie. Po zakończeniu zawodów uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach otrzymali dyplom i puchar za udział w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw z rąk burmistrza Gminy i Miasta Chęciny p. Roberta Jaworskiego.

opr. p. A. Wojsa

16.04.2014r. - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Przerwa świąteczna rozpoczyna się w naszej szkole 16. 04. 2014 r. i trwa do 22. 04. 2014 r.

10.04.2014r. uczniowie naszej szkoły wezmą udział w akcji "Sprzątanie świata" w ramach
Dni Ziemi 2014.

W dniach 7 - 9 kwietnia 2014 r. w kościele parafialnym w Łukowej odbywać się będą rekolekcje wielkopostne, w których będą uczestniczyć także nasi uczniowie.

27 marca 2014 uczennice klasy I i III- Julia Gabryś i Maria Misztal uczestniczyły w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym przez dyrekcję ZSO w Chęcinach. Uczennice zaprezentowały wiersze: „Murzynek Bambo”- J.Tuwima i „Zebra”-H. Niewiadomskiej.

opr. p. E. Gajda

Dnia 24.03.2014 uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach Natalia Zapała (klasa V) wzięła udział w II Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Wolicy, a tematem była Australia. Przygotowanie do konkursu wymagało wiele pracy, ale udział w nim przyczynił się do poszerzenia wiedzy i rozwinięcia zainteresowań uczestników. Musieli oni posiąść między innymi wiedzę na temat bogatej geografii i historii australijskiego kontynentu.

opr. p. G. Borek

Publiczna Szkoła Podstawowa w Siedlcach przystąpiła do progamu "Akademia Przyjaciół Pszczół". W programie udział biorą uczniowie klas I, III i V.W ramach programu nauczyciele przeprowadzą zajęcia, na których dzieci zapoznają się z tematyką związaną z owadami pszczołowatymi oraz dowiedzą się, że:

 • Pszczoła to wyjątkowy i niesamowity owad,
 • Owady pszczołowate są różnorodne, ale pełnią tak samo ważną i wyjątkową funkcję dla środowiska,
 • Pszczoły są zagrożone wyginięciem,
 • Można stworzyć pszczołowatym przyjazne środowisko bez względu na to czy mieszka się na wsi, czy w mieście, w domu z ogrodem, czy w bloku.
Uczestnicząc w programie uczniowie mogą brać udział w cieawych konkursach związanychz tematyką pszczół i wygrywać atrakcyjne nagrody.

Za realizację zajęć z programu odpowiedzialne są: kl. I- p. A. Wojsa, kl. III - p. E. Gajda, kl. V - p. A. Stępień

Dnia 27.03.2014 o godzinie 17-ej odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

8 Marca, co Dniem Kobiet się zowie, niech cały w swej ozdobie radosny będzie.

Dla szanownych Pań pracujących w naszej szkole, dla dziewczyn i dziewczynek, dla wszystkich wchodzących w progi naszej szkoły kobiet i kobietek
Dużo zdrowia i radości
Niechaj zawsze uśmiech na Waszych twarzach gości
Niech świeci słońce złote
W każdy dzień - nawet i w słotę...

Z bukietem tulipanów życzenia sładają
prezydium Rady Rodziów:
Alicja Kozak
Janusz Wojdalski
Dorota Prześlak

30 stycznia 2014 r. w godznach od 16 do 17.30 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów tutejszej szkoły z wychowawcami klas. Podsumowanie I semestru nauki w roku szkolnym 2013/2014

W dniu 17 stycznia 2014 w Publicznej Szkole Podstawowej w Siedlcach odbyło się uroczyste spotkanie seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wszystkie Babcie i Wszystkich Dziadków bardzo kochamy. Żyjcie nam 100 lat!
Wasze Wnuki

Dnia 16 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek Polskich i Angielskich. Na Festiwal zaproszno uczniów klas III. Zawitało do nas 7 szkół: SP z Wolicy, SPz Tokarni, SP z Polichna, SP z Chęcin, SP ze Starochęcin, SP z Łukowej, SP z Bolmina. Festiwal podzielono na dwa etapy: polski - w którym uczniowie śpiewali polską kolędę i angielski - w którym uczestnicy wykonywali kolędę angielską. Śpiewający uczniowie oceniani byli w następujących kategoriach: interpretacja, innowacje artystyczne, muzykalność i warunki głosowe. Wykonawców kolęd i pastorałek oceniało jury w składzie:

 • przedstawicielka wydawnictwa Macmillan p. Katarzyna Witkowska,
 • przedstawicielka naszej szkoł p. Stanisława Żądecka,
 • nauczyciela ze szkoły w Bolminie p. Urszula Kuta.
W I etapie
 • I miejsce zdobyła Sylwia Kaczyńska (SP Chęciny)
 • II miejsce zajęła Julia Malaga (SP Polichno)
 • III miejsce zajęły ex aequo Julia Adamczyk (SP Bolmn) i Hanna Dąbrowska (SP Łukowa)
W II etapie
 • I miejsce zajęła Julia Malaga (SP Polichno)
 • II miejsce zdobyła Oliwia Nowak (SP Bolmin)
 • III miejsce zdobyła Julia Góralska (SP Chęciny)
Pani dyrektor i publiczność wybierali także swoich faworytów.

Faworytem publiczności został Jakub Skowerski (PSP Siedlce)

Faworykami pani dyrektor zostały: Katarzyna Iwańska (PSP Siedlce) i Sylwia Kaczyńska (SP Chęciny)

Nad prawidłowym przebiegiem I Festiwalu Kolęd i Pastorałek Polskich i Angielskich czuwały: p. Ewelina Gajda i p. Grażyna Borek

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach z programu pt. "Moje miasto bez elektrośmieci". Na tych zajęciach dzieci uczą się prawid?łowego postępowania z elektrośmieciami. Uczniowie również zachęcają rodziców do oddawania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz szkoły. Za zebrane w ten sposób elektrośmieci szkoła otrzymuj punkty, a zebrane punkty może wymieniać na bezpłatne pomoce dydaktyczne. Przypominamy, że zbiórka elektrośmieci w naszej szkole trwa do 1 grudnia. Termin może zostać przedłużony w zależności od ilości zgromadzoego sprzętu.

Uczniowie klasy trzeciej wykonali prace plastyczne na konkurs "Anatomia Człowieka-czyli co kryje w sobie każdy z nas" zorganizowanym przez Regionalne Centrum Naukowo - Techniczne w Podzamczu.

Uczniowie klasy I i III uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych przeprowadzonych w ramach programu pt. "Mam kota na punkcie mleka". Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Ewelina Gajda. Celem programu jest zwiększenie wiedzy dzieci na temat odżywczych walorów mleka oraz jego przetworów. Misja akcji w naturalny sposób łączy się z potrzebą kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych i promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci. Program został zainicjowany przez Polska Izbę Mleka we współpracy z Polską Federają Hodowców Bydła i Producntów Mleka. Skierowany jest zarówno do dzieci, jak i rodziców oraz nauczcieli. Więcej informacji o prgramie możnaznaleźć na stronie www.mamkotanapunkciemleka.pl. Uczenictwo w programie zapewnia naszym uczniom ciekawe zajęcia promujące mleko i zdrowy styl życia, konkursy klasowe i międzyszkolne, imprezy plenerowe w wybranch miastach.

Dnia 14.11.2013 o godzinie 17-ej odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Halloween Dynio-o-o-ween
Zapraszamy zespoły klasowe do wspólnej zabawy. Zbierzcie się i stwórzcie unikatową, niepowtrzalną dynio - głowę. Wygrają najlepsze pomysły. Miejsce i czas rozstrzygnięcia konkursu - sala gimnastyczna dnia 30.10.2013 (środa). Wszekich informacji udziela organizator konkursu - pani od angielskiego - Grażyna Borek.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 o godzinie 9.00

Spośród prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas II i III wytypowano 4 prace do udziału  w Wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Zielona energia”,  zorganizowanym  przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego przy współpracy Starostw Powiatowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Uczniowie wykonywali  prace pod kierunkiem wychowawców klas: Mirosławy Zapały i Eweliny Gajdy.

Uczniowie klas II i III wzięli udział w XV  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” zorganizowanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Szefa Obrony Cywilnej Kraju, Wojewody Świętokrzyskiego przy współudziale Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem wychowawców klas: Mirosławy Zapały i Eweliny Gajdy.

Spotkania z policjantem to już w naszej szkole właściwie tradycja. Również i w tym roku, 12 marca,  mieliśmy przyjemność gościć funkcjonariusza policji pana Mączkorowskiego. Przypomniał on dzieciom jak powinny zachowywać się na drodze i czego unikać, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Pan policjant szczególną uwagę zwracał na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, wyposażenie ubioru w elementy odblaskowe, konieczność przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabaw, podał także numery telefonów alarmowych, z których należy korzystać w przypadku zagrożenia.
Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji dotyczącej zachowania się w sytuacji, gdy zaatakuje bezpański pies. Dzieci przypomniały sobie również, jak mają się zachować, gdy ktoś obcy dzwoni do ich domu pod nieobecność rodziców.
Rozmowa z panem policjantem była dla dzieci dużą atrakcją. Za udzielenie cennych rad i wskazówek bardzo serdecznie dziękujemy.

http://www.brzeznica.edu.pl/pl/images/stories/01_2012/dzieci.jpg

W naszej szkole jak co roku uczniowie zakończyli okres karnawału zabawą choinkową. Wszyscy zebrali się w przepięknej, kolorowej sali  07 lutego 2013 roku. O oprawę muzyczną zadbały p. Grażyna Borek oraz p. Ewelina Gajda… serwując popularne hity. Nie tylko dzieciaki wyciskały z siebie siódme poty na parkiecie, zachwycając przebraniami oraz zdolnościami tanecznymi. Skoczna muzyka porwała w tany również rodziców i nauczycieli.
Uczniowie mogli próbować swoich sił w licznych zabawach  i konkursach, które prowadziła p. Dorota Świeboda.  Nie zbrakło tańca  z balonami, rzutów papierową kulą do celu oraz skoków na piłce. Śmiechu było co nie miara, kiedy chętni uczniowie musieli zbić balonik siadając na nim. Chwilę odpoczynku natomiast zapewnił słodki poczęstunek oraz zabawa „Bajkowe skojarzenia”. Całą imprezę zorganizowali rodzice i nauczyciele. Wszyscy bawili się wyśmienicie! (D. Świeboda)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTyEOdPSBomFNRWj-GYyEffsR5wwOOR0MyQnOZiKh8X_Shz50YSOd wielu lat w kalendarz uroczystości szkolnych wpisany jest Dzień Babci          i Dziadka. W naszej szkole w tym roku uroczysta akademia odbyła się 05 lutego. Uczniowie podziękowali swoim dziadkom za miłość i serce pięknym programem artystycznym. Wśród zgromadzonych na widowni babć i dziadków nie zabrakło łez wzruszenia oraz radości, kiedy ich wnuki prezentowały swoje zdolności aktorskie.                A naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przygotowały inscenizację pt. „Cztery babcie”. Widownia gromko oklaskiwała występy młodych aktorów. Oczywiście nie mogło zabraknąć pięknych życzeń płynących prosto z serc najmłodszych. Dzieci do występu przygotowały i pieczę nad całością uroczystości miały p. Anny Wojsy, p. Eweliny Gajdy i p. Mirosławy Zapały. (D. Świeboda)

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie życzy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Publicznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach


Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach rozpoczęło realizację projektu „Kreatywny uczeń XXI wieku” o numerze identyfikacyjnym WND - POKL.09.01.02-26-189/12, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet nr IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

Projekt ma na celu rozwinięcie kompetencji społecznych w zakresie kooperatywności, komunikatywności i kreatywności min. poprzez udział w warsztatach z doradztwa edukacyjno-zawodowego, w dodatkowych zajęciach dydaktycznych oraz wyjeździe edukacyjnym u 288 uczniów z 12 szkół podstawowych z terenów wiejskich województwa świętokrzyskiego oraz 288 uczniów z 12 gimnazjów z terenów wiejskich województwa świętokrzyskiego.

KL

 
EFS

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.